کد مطلب: 37544| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۶ ۱۳:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
جنجال پرادوی امام جمعه ایلام + تصویر

جنجال پرادوی امام جمعه ایلام + تصویر

سیاسی - ایران نیوز 24: طی روزهای گذشته انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در حال پیاده شدن از خودروی پرادو حسابی سروصدا به پا کرده که واکنش های مختلفی در پی داشت.

ماجرا از آنجا آغاز شد که یک طلبه فعال در فضای مجازی با انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در حال پیاده شدن از یک خودروی پرادو نوشت: "عکسها از صفحه آقازاده آقای لطفی نماینده ولی فقیه در استان ایلام برداشته شده که گفته اند مدل پرادو های پدر پایین است و ایرادی ندارد و کاش فقط پرادو بود ..."

انتشار این عکس ها واکنش امام جمعه ایلام را در پی داشت. به گزارش روزنامه جوان "خطبه‌های نماز جمعه ایلام این هفته محل اعتراض امام جمعه به منتقدان شد. حجت الاسلام لطفی، امام جمعه ایلام عصبانی بود از کسانی که نسبت به ماشین او معترض شده بودند. او در خطبه‌های نماز جمعه جملات تندی علیه معترضان به ماشین شاسی بلندش گفت. اینکه «از بچه‌بازی‌هایتان دست بردارید»، «اهانت به جایگاه نماز جمعه، اهانت به رهبری و قابل پیگیری است» و «توصیه می‌کنم به این جایگاه که مین‌گذاری است، نزدیک نشوید و چنانچه نزدیک شوید، با مین به هلاکت خواهید رسید!» همه این اعتراضات از این جهت است که جریانی در استان ایلام نسبت به آنچه زندگی اشرافی این امام جمعه نامیده، معترض شده است.

این اعتراضات هم به مراسم مفصل ولیمه تولد نوه امام جمعه ایلام برمی‌گردد که با حضور تعدادی از فوتبالیست‌ها و بازیگران سینما و تلویزیون برگزار شده و هم به ماشین شاسی بلندی که مورد استفاده امام جمعه است. حامیان امام جمعه البته انتقادات این گروه را وارد ندانسته و آنان را پیروان عرفان‌های کاذب خطاب کردند! اما پسر امام جمعه ایلام که از فعالان شبکه اینستاگرام محسوب می‌شود، استفاده از چنین ماشینی را برای حفظ امنیت پدرش لازم دانسته است." ماجرا به همین جا ختم نشده و فرزند امام جمعه ایلام با انتشار تصاویری مختلف از برخی مقامات و شخصیت های بلندپایه کشوری در کنار خودروهای خارجی در مقام مقایسه عنوان کرده است که برخی خودروهای مورد استفاده مقامات به مراتب گرانتر از پرادوهای دفتر نماینده ولی فقیه در ایلام می باشد.

در همین رابطه محمد سعید احدیان فعال رسانه ای کشور امروز در توئیتر خود نوشت: در حالیکه از امامان جمعه مرتب خبر خوب میرسد (تبریز، سرپل ذهاب، تهران، ورامین و...) امام جمعه ایلام تمام ائمه جمعه را زیر سوال برد. لازم است دیگر امامان جمعه در خطبه هفته بعد از کار وی اعلام برائت کنند و خواستار استعفای وی شوند تا این لکه سیاه از دامن این نهاد مقدس پاک شود.

کد مطلب: 37544| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۶ ۱۳:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب