کد مطلب: 37454| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۰:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
6 نامزد نهایی مسابقه عکس خبری جهان + تصاویر

6 نامزد نهایی مسابقه عکس خبری جهان + تصاویر

هنرهای تجسمی - ایران نیوز 24: نامزدهای مرحله نهایی مسابقه بهترین عکس خبری جهان در یک سال گذشته معرفی شدند. جایزه مسابقه «ورلد پرس فوتو» (World Press Photo) هر سال به عکاس بهترین عکس خبری سال اهداء می شود.

عکسهای منتخب از میان عکسهایی که به رویدادهای خبری مهم سال پرداخته اند، انتخاب می شوند. برنده جایزه بهترین عکس خبری جهان در مراسمی در آمستردام در روز ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) معرفی خواهد شد.

اجساد پناهجویان روهینگیا Unicef/World Press Photo handout via REUTERS

یکی از نامزدها عکسی از اجساد پناهجویان روهینگیا است. قایق حامل این پناهجویان که از میانمار فرار کرده بودند در دریا واژگون شد. این تصویر در روز ۲۸ سپتامبر گذشته توسط پاتریک براون به ثبت رسید.

دختر نوجوانی که بمبگذار انتحاری بوکوحرام بود The New York Times/World Press Photo handout via REUTERS

یکی از عکس‌ها عایشه، دختری ۱۴ ساله در نیجریه را نشان می دهد که گروه بوکوحرام به دنبال استفاده از او به عنوان بمبگذار انتحاری بود. این عکس در روز ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۱۷ توسط آدام فرگوسن به ثبت رسید.

یکی از مجروحان حمله لندن REUTERS/Toby Melville

یکی دیگر از نامزدهای بهترین عکس خبری سال یکی از مجروحان حادثه حمله با خودرو در لندن را نشان می‌دهد. این عکس در روز ۲۲ مارس گذشته توسط توبی ملویل، عکاس خبرگزاری رویترز گرفته شد.

آوارگان موصل Ivor Prickett, for The New York Times/World Press Photo handout via REUTERS

عکسی که ایوور پراکت، عکاس روزنامه نیویورک تایمز در روز ۱۵ مارس در نزدیکی شهر موصل عراق گرفت گروهی از آوارگان را در صف دریافت کمک های بشردوستانه نشان می دهد.

یکی از قربانیان نبرد موصل Ivor Prickett, for The New York Times/World Press Photo

یکی دیگر از عکس‌های نامزد برترین عکس خبری سال نیز توسط ایوور پریکت و در جریان نبرد موصل در عراق به ثبت رسید. او این عکس را در روز ۱۲ ژوئیه گرفت.

یک تظاهرکننده ونزوئلایی Ronaldo Schemidt, Agence France-Presse/World Press Photo handout via REUTERS

عکسی که رونالدو اشمیت، عکاس خبرگزاری فرانسه در روز سوم مه در کاراکاس گرفت نیز نامزد دریافت جایزه بهترین عکس خبری سال شده است. این عکس یکی از تظاهرکنندگان ونزوئلایی را پس از درگیری با نیروهای ضد شورش این کشور نشان می دهد.

 

 

 

کد مطلب: 37454| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۰:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب