کد مطلب: 37387| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۹:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
9درصد سهم درمان تأمین اجتماعی به حساب خزانه واریز نشود

بیانیه کانون‌های کارگران بازنشسته و مستمری بگیر:

9درصد سهم درمان تأمین اجتماعی به حساب خزانه واریز نشود

اجتماعی - ایران نیوز 24: در بیانیه کانون های کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور در خصوص پرداخت بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی و واریز مبالغ 9درصد سهم درمان به حساب خزانه داری کل کشور تاکید شد.

در این بیانیه آمده است:تاثیرگذاری قابل توجه سازمان تامین اجتماعی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به بیش از نیمی از جمعیت کشور اعم از کارفرمایان، بیمه شدگان و به ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران، این سازمان عظیم مردمی را به عنوان یکی از سازمان های مهم و تسهیل کننده سیاستها و رویکردهای کلان نظام مبدل نموده است. لذا توجه و حساسیت به آنچه که پیرامون سازمان تامین اجتماعی در مقاطع حساس و در مراکز مهم تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور می گذرد، امری بسیار ضروری می باشد.

دغدغه مهمی که در حال حاضر مطرح است، موضوع واریز مبالغ 9درصد سهم درمان سازمان تامین اجتماعی به حساب خزانه داری کل کشور می باشد چرا که سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی وامدار و امانتدار نسل های گذشته به لحاظ حفظ و صیانت از ذخائر و سرمایه های آن، که حق الناس بوده و هرگونه دخل و تصرف در سرمایه ها و منابع این سازمان علاوه بر آنکه امری غیر قانونی و غیر شرعی است، تبعات و پیامدهای منفی بسیاری را نیز به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که 22 ماده قانونی تامین اجتماعی همانند: پرداخت کمک هزینه بارداری، غرامت ایام دستمزد، کمک وسایل پزشکی، هزینه های همراه بیمار، هزینه کفن و دفن و ... متاثر از منابع 9درصد سهم درمان بوده و بخش عظیمی از درمان مستقیم سازمان با همه ظرفیت های خود که متعلق به مجموعه خدمت گیرندگان می باشد و در صورت اجرای این طرح، بی مفهوم و بلااثر شده و کارایی خود را از دست خواهد داد و سازمان تامین اجتماعی در عمل به تعهدات درمانی و خدمات متعدد خود دچار مسائل و مشکلات جدی و عمیقی خواهد شد.

از اینرو به عنوان نمایندگان اقشار میلیونی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی سراسر کشور از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار داریم تا با اصلاح بند ز تبصره 7 بودجه سال 97، مانع واریز 9درصد سهم درمان به حساب خزانه داری کل کشور گردند و در مقابل تعدی و دست اندازی به منابع سازمان تامین اجتماعی که می بایست صرف هزینه های درمانی بیمه شدگان و بازنشستگان گردد، ممانعت به عمل آورند.

خوشبختانه پس از سالها پیگیری مجدانه و مداوم مسئولان تشکلها و کانون های بازنشستگی، پرداخت بخش از بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی به میزان 50 هزار میلیارد تومان تحقق یافت که ما قشر کارگران بازنشسته و مستمری بگیر با توجه به اینکه همواره قدرشناس عنایات و الطاف دولتمردان میهن اسلامی مان می باشیم، برخود لازم می دانیم از حسن نظر و حمایت های مشفقانه جناب آقای دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، هیات رئیسه مجلس بویژه جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی، اعضای محترم کمیسیون تلفیق، کلیه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل معزز سازمان تامین اجتماعی، کمال تشکر و امتنان را داشته باشیم و امیدواریم با به روزرسانی و تادیه کل بدهی های سهم دولت در قالب اجرای قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه، مسائل و مشکلات موجود به حداقل ممکن تقلیل یابد.

کد مطلب: 37387| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۹:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب