کد مطلب: 37336| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ ۱۲:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
رکورد خیره کننده آزار جنسی ملی پوشان ژیمیناستیک آمریکا

رکورد خیره کننده آزار جنسی ملی پوشان ژیمیناستیک آمریکا

جهان - ایران نیوز 24: با ادامه طرح شکواییه علیه لری نصار، پزشک ورزشی تیم‌های ملی و المپیک آمریکا که هفته گذشته به اتهام آزار جنسی دختران ژیمناست به دست کم ۱۷۵ سال زندان محکوم شد، اکنون تعداد قربانیان شناسایی شده او به ۲۵۶ افزایش یافته است.

طی دو هفته گذشته بیش از ۱۰۰ نفر از قربانیان این پزشک سرشناس با حضور در دادگاهی در میشیگان علیه او شهادت دادند و در فضایی هیجانی از خشم خود نسبت به آزارهای جنسی دکتر نصار سخن گفتند.با وجود این، روز چهارشنبه (۳۱ ژانویه - ۱۱ بهمن) گزارش شد که اکنون ۶۵ دختر دیگر هم آماده سخن گفت در دادگاه شده‌اند.

افزایش نزدیک به ۱۰۰ نفری تعداد قربانیان دکتر نصار در حالی است که هفته گذشته قاضی دادگاه لینست میشیگان حکم نهایی درباره او را با توجه به شکایات ۱۵۶ دختر ورزشکار صادر کرد و اکنون با وسعت یافتن دامنه آزارهای جنسی او با دادگاهی جدید روبرو است.

او علاوه بر ۱۷۵ سال زندانی که هفته گذشته به علت آزارجنسی دختربچه‌ها دریافت کرد، پیشتر هم به علت پورنوگرافی کودکان به ۶۰ سال حبس محکوم شده بود.به همین علت هم قاضی دادگاه لینست، هفته گذشته، به هنگام قرائت حکم دکتر نصار گفت: "تو هرگز نباید زنده از زندان بیرون بیایی. حکمی که الان برایت صادر می‌کنم در حقیقت حکم مرگ توست."

در پی این رسوایی که از آن به عنوان بزرگترین پرونده آزارجنسی جهان یاد شده، تمامی مدیران فدراسیون ژیمناستیک آمریکا ناچار به استعفا شده‌اند.هم‌زمان مقام‌های دانشگاه ایالتی میشیگان هم تحت فشار قرار گرفته‌اند چرا که دادستان کل ایالت آنها را به اهمال و نادیده گرفتن شکایات اولیه دختران ورزشکار از رفتار دکتر نصار متهم کرده است. فدراسیون ژیمناستیک آمریکا اعلام کرده در روزهای آینده یک هیات موقت و انتقالی وظیفه انتخاب و جایگزینی مقام‌های برکنار شده این فدراسیون را بر عهده خواهد گرفت.

کد مطلب: 37336| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ ۱۲:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب