کد مطلب: 37205| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۸:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
احیای دوباره تاکسی بانوان در پایتخت

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران خبر داد:

احیای دوباره تاکسی بانوان در پایتخت

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: نخستین جلسه دیدار حضوری مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با رانندگان تاکسی اواخر هفته گذشته برگزار شد. جلسه ای که باعث شد تا علیرضا قنادان تصمیم مهمی در مورد تاکسی بانوان بگیرد. در حاشیه این جلسه وی از احیای دوبار تاکسی بانوان با مدل جدید در شهر تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی تهران، دکتر علیرضا قنادان در حاشیه نخستین دیدار حضور خود با رانندگان تاکسی با بیان این مطلب افزود: یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه دیدار حضوری مشکلاتی بود که در مورد سند تاکسی بانوان تاکسیران ایجاد شده بود که دستور پیگیری و رفع این مشکل نیز صادر شد.وی با بیان اینکه بیشتر خودروهای مربوط به تاکسی بانوان به سن فرسودگی رسیده اند، ادامه داد:  در بررسی هایی که انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که باید مدل حمایت از این گروه از رانندگان تاکسی تغییر پیدا کند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به اینکه مدل مدیریتی تاکسی بانوان باید در دوره جدید مدیریت سازمان تاکسیرانی تغییر کند؛ بیان کرد: باید بانوان تاکسیران در بحث نوسازی تاکسی های فرسوده خودرویی را در اختیار داشته باشند که مشکل کمتری برای فعالیت  آنها ایجاد کند.وی با بیان اینکه در حال کارشناسی مدل های موفق دنیا در زمینه تاکسی بانوان هستیم، یادآور شد: در حال حاضر 1400 تاکسیران بانو در مجموعه تاکسیرانی شهر تهران مشغول به فعالیت هستند .

قنادان با اشاره به اینکه بررسی های اولیه نشان می دهد که حذف تاکسی بانوان در سال های گذشته اشتباه بوده است، تاکید کرد: در واقع با توجه به استقبالی که از تاکسی بانوان در شهر تهران شده است آنها می توانند سهم قابل توجهی در خدمات رسانی و جابه جایی مسافران  داشته باشند.

به گفته وی؛ در حال حاضر در حال بررسی این مساله هستیم که چگونه می توانیم دوباره تاکسی بانوان را با کیفیت و قدرت بیشتری راه اندازی کنیم تا بتوانیم از خدمات تخصصی این بخش به نفع شهروندان استفاده کنیم.مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه در اولین جلسه دیدار حضوری با 80 راننده تاکسی صحبت شد، گفت: رانندگان قشر زحمت کش در حوزه حمل و نقل عمومی هستند و برگزاری این جلسه با هدف شنیدن صدای رانندگان و رفع مشکلات بروکراسی اداری در مجموعه تاکسیرانی برگزار شد.

به گفته وی؛ دو رویکرد اصلی در برگزاری این جلسات دنبال می شود که رویکرد نخست حل مسائل و مشکلات رانندگان تاکسی است و دومین رویکرد این است که می توان عواملی که باعث بروز مشکلات برای رانندگان تاکسی شده است را به صورت ریشه ای بررسی و موانع موجود را برطرف کرد.

علیرضا قنادان با تاکید بر اینکه دیدارهای رودر رو با ذینفعان سازمان ها یکی از روش های حل مسائل و مشکلات است، افزود: برگزاری این جلسات باعث می شود که اشکالات کارکردی سازمان و موانع موجود نیز برطرف شود. خوشبختانه شجاعت پذیرفتن اشتباه را در دور جدید مدیریت سازمان تاکسیرانی داریم.وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در نخستین جلسه دیدار حضوری مدیران سازمان تاکسیرانی با رانندگان ادامه داد: بخشی از مشکلات رانندگان تاکسی مربوط به عدم اطلاع از قوانینی بود که باعث بروز مشکلاتی برای این افراد شده بود  که راهنمایی های لازم انجام شد و بخشی مسائل نیز مسائلی بود که حل ان در سازمان تاکسیرانی ممکن نبود و نوسازی ناوگان نیز بخش دیگری از درخواست رانندگان تاکسی در این جلسه بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران بیان کرد: البته بخشی از مشکلاتی که توسط رانندگان تاکسی مطرح شد، مربوط به تخلف برخی از شرکت های خصوصی بود که دستور رفع این مشکلات و برخورد با شرکت های متخلف نیز صادر شد. وی همچنین تاکید کرد: طبق تصمیم گیری های انجام شده در نظر داریم تا مستمر این جلسات را با رانندگان تاکسی داشته باشیم.

کد مطلب: 37205| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۸:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب