کد مطلب: 37079| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ ۱۰:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
شیوع آنفولانزای مرغی شدید بین مردم/ تهرانی ها از خوردن مرغ و تخم مرغ خودداری کنند

شیوع آنفولانزای مرغی شدید بین مردم/ تهرانی ها از خوردن مرغ و تخم مرغ خودداری کنند

علمی و پزشکی - ایران نیوز 24: شیوع سرماخوردگی بین مردم تهران در حال تبدیل به یک اپیدمی است.

مدتی است که بیمارستان ها و مراکز درمانی سراسر کشور به ویژه تهران شاهد مراجعه مردمی است که بیشتر آنها دچار سرماخوردگی شدیدی شدند که روند بهبودی این افراد بسیار کند پیش می رود. از طرف دیگر طبق اخبار شنیده شده تا کنون چندین نفر از جمله چند کودک به دلیل این ویروس جان خود را از دست داده اند.
در اینکه فصل سرماست و همه باید مراقب سلامتی خود باشند، شکی نیست اما به نظر می رسد این ویروس فراگیر قدری با بقیه ویروس ها متفاوت است که متاسفانه موجب کشته شدن شماری از هموطنانمان شده است. مدتی پیش به دلیل شیوع آنفولانزای مرغی بسیاری از مرغداران کشور دچار خسران و زیان شدند که البته این مساله زیاد رسانه ای نشد و به دلیل تبعات منفی آن از ذکر جزئییات موضوع در سطح رسانه ها خودداری شد.
اما به تازگی برخی از پزشکان با توضیح در باره این مساله در فضای مجازی به مردم هشدار می دهند مراقب سلامتی خود و اعضای خانواده به ویژه کودکان و سالخوردگان باشند تا گرفتار این ویروس کشنده نشوند. ظاهرا در پی شیوع این ویروس که به گفته پزشکان در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است، متاسفانه از مجاری رسمی کشور در باره تبعات این بیماری سخنی به میان نیامده، از این رو پزشکان مورد نظر در فضای مجازی ضمن هشدار به مردم خواهان عدم استفاده آنها از مرغ و تخم مرغ تا زمان نابودی کامل این ویروس شده اند.
موضوع از این قرار است که پس از شیوع آنفولانزای مرغی در مرغداری های کشور بسیاری از این مرغ ها تلف شده و بازار نیز به دنبال این اتفاق دستخوش تغییر و تحول شده که متاسفانه برخی افراد سودجو با کشتن این مرغ ها و وارد کردن آنها به بازار کشور موجب شیوع این ویروس در بین مردم شده اند.
یکی از پزشکان زن در این خصوص گفته که تاکنون به دلیل استفاده چند کودک از مرغ و تخم مرغ آلوده به این بیماری متاسفانه موجب داغدار شدن شماری از خانواده ها شده که ضرورت دارد از این پس یا از این ماده غذایی استفاده نشود و یا حداقل از مراکزی خریداری شود که مطمئن باشیم سالم است و به هیچ ویروسی آلوده نیست.
طبق اخبار غیر رسمی تا کنون این بیماری باعث تلف شدن چند میلیون مرغ در سراسر کشور و در نتیجه گرانی ناگهانی تخم مرغ شده است. در همین حال برخی سودجویان نیز با گران کردن تخم مرغ بدون اطلاع رسانی لازم درصدد کاهش جبران خسارت خود هستند. اگر این خبر صد درصد درست باشد که ظاهرا با واقعیت های موجود همخوانی دارد، شایسته است مسوولان محترم بیش از آنکه دیر شود و دامنه خسارات بالا رفته و موجب مرگ شمار دیگری از هموطنانمان گردد، چاره اندیشی کرده و با اطلاع رسانی صحیح و گسترده ضمن هشدار به مردم، در باره راه های درست مقابله با این بیماری برنامه ریزی و اطلاع رسانی کنند.

کد مطلب: 37079| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ ۱۰:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب