کد مطلب: 37078| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ ۸:۴۰:۱۰| نسخه چاپی

"افراطی‎ترین فرد سازمان سیا" پشت پرده حوادث ایران!

بین الملل - ایران نیوز 24: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اتاق عملیات جدیدی برای گردآوری و تحلیل اطلاعات درباره ایران تشکیل داده و یکی از افراطی‎ترین افراد خود را در رأس آن گماشته است.

پایگاه شبکه خبری «الجزیره» به نقل از منابع آمریکایی دراین‌باره می‌نویسد: سازمان سیا یکی از افسران ارشد مبارزه با تروریسم خود را در رأس اتاق عملیات جدید برای جاسوسی از ایران منصوب کرده که سابقه طولانی در مسائل خاورمیانه دارد؛ انتصاب «مایکل دی آندار» برای اتاق عملیات جاسوسی علیه ایران نشان دهنده این است که دولت ترامپ سعی دارد که رویکرد سختگیرانه‌تری علیه ایران اتخاذ کند.

  «الجزیره» درباره «مایکل دی‌آندرا» می‌افزاید: مایکل را بیشتر با اسمهای مستعاری مانند «شاهزاده تاریکی» و «مأمور کفن و دفن» می‌شناسند؛ او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ رئیس بخش ضد تروریسم سازمان سیا بوده‌ است.

 

«مایکل دی‌آندرا» همچنین در زمان دولت اوباما طرح برنامه مخفیانه عملیات پهپادی را برای شناسایی و قتل افراد مظنون به «تروریست» در سراسر جهان به ویژه افغانستان، پاکستان و یمن پیشنهاد داد. یکی از مقامات پیشین سازمان سیا در گفتگو با «الجزیره» اعتقاد دارد که قراردادن «مایکل دی‌آندار» در رأس اتاق عملیات جاسوسی از ایران آشکارا نشان از این دارد که دولت ترامپ از این پس رویکردی تهاجمی‌تری علیه ایران اتخاذ خواهد کرد «الجزیره» به نقل از چند مقام امنیتی دیگر مدعی است که انتصاب مایکل آندرا بی‌شک به معنای آن است که جنگ آمریکا علیه ایران شدت می‌گیرد.

 این گزارش در ادامه به نقل از مقامات آگاه امنیتی آمریکا درباره «مایکل دی‌آندرا» می‌افزاید که مقامات امنیتی آمریکا حتی نام «مایکل دی‌آندرا» را مستعار می‌دانند؛ مایکل حدودا ۶۰ سال سن دارد، در سال ۱۹۷۹ به سازمان سیا پیوسته و به صوت مأمور مخفی در عراق، مصر و دیگر کشور‌ها به فعالیتهای اطلاعاتی و امنیتی مشغول بوده‌است. در زمان حمله آمریکا به عراق «دی‌آندرا» ارشدترین فرد سازمان سیا بود که در بغداد حضور داشت، گفته می‌شود که این فرد پرکار، بسیار حرفه‌ای، اما بی‌رحم است و همچنین او را عامل و طراح اصلی شناسایی مکان و قتل اسامه بن‌لادن و دیگر فرماندهان ارشد القاعده می‌دانند.

کد مطلب: 37078| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ ۸:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب