کد مطلب: 37069| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ۹:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
چرا خريد اوراق سپرده بانک آينده يک سرمايه گذاري مطمئن است؟

چرا خريد اوراق سپرده بانک آينده يک سرمايه گذاري مطمئن است؟

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: براي بسياري از افراد "اوراق گواهي سپرده سرمايه گذاري"، يکي از آن مواردي است که بار­ها و در جاهاي مختلف شنيده اند، اما شايدکمتر کسي ويژگي هاي دقيق و مفصل آن را بداند.

اوراق مشارکت در واقع نوعي تامين مالي و قراردادي است، که بين سرمايه‌گذار و موسسات ، شرکت‌ها و بانک ها بسته مي‌شود و سرمايه‌گذار در قبال سرمايه‌اي که وارد کرده، مقداري سود ثابت بدست مي‌آورد.به گزارش خبرگزاري آريا، پرداخت سود در اوراق مشارکت معمولا بصورت يک‌ماهه، سه‌ماهه يا شش‌ماهه است و تضمين پرداخت سود توسط سازماني که اوراق را منتشر کرده انجام مي‌شود. به بياني ديگر اين نوع سرمايه‌گذاري نوعي از حساب پس‌انداز است، در حساب پس انداز بلند مدت، شرايط مشابه گواهي سپرده است و در هر دو محصول امکان برداشت زودتر از سر رسيد وجه وجود دارد، فقط نرخ سود به نرخ سود قبل از سررسيد تغيير خواهد کرد.

اما چرا اوراق گواهي سپرده گزينه ­اي مطمئن به نظر مي رسد؟

در شرايطي که موسسات مالي غير مجاز با سوء استفاده از کمبود هاي قانوني و به راحتي با سودهاي غير منطقي و کاذب رقابتي خطرناک براي جذب سپرده ها به راه مي اندازند. سپرده­گذاران بايد به دنبال راهي امن براي سرمايه گذاري باشند.

اما در اين ميان عوامل ديگري نيز دخيل است که مي تواند باعث محبوببيت و مطلوبيت بيشتر اين اوراق شود. يکي از اين عوامل قابليت ضامن شدن اين اوراق در بانک ها براي دريافت وام است. صاحبان اين اوراق سپرده مي توانند با گرو گذاشتن آن از بانک ها تسهيلات مختلف دريافت کنند. با گرو گذاشتن اين اوراق ديگر نيازي به جست و جو براي پيدا کردن ضامن جهت دريافت وام نيست. اين ويژگي روند اخذ وام را تسريع مي کند. اين مسئله براي بانک ها نيز مطلوب تر است. بانک ها به دليل قابل نقد شدن اين اوراق تمايل بيشتري به گرو گرفتن اين اوراق به نسبت ضمانت چند ضامن حقيقي و حقوقي دارند.شايد برخي ثابت و تضميني بودن سود را از معايب اوراق مشارکت به شمار آورند، ولي گروهي ديگر اين مسئله را به عنوان يک مزيت نگاه مي‌کنند. اين ديدگاه دقيقاً به ريسک‌پذيري افراد در يک سرمايه‌گذاري مربوط مي‌شود.

براي شخصي که ريسک‌گريز است، سرمايه‌گذاري با سود ثابتي که از سود حساب هاي بانکي بيشتر است و هيچ نگراني بابت از دست دادن آن نيست جذابيت دارد. همچنين ثبات و تضمين سود و در امان ماندن از نوسانات بازار مي تواند معياري مهم براي بسياري از سرمايه گذاران باشد.

در همين راستا بانک آينده اقدام به فروش اوراق گواهي سپرده سرمايه گذاري(عام) يک ساله کرده است. اين اوراق يک ساله و با نرخ سود 16% سالانه به صورت روزشمار و معاف از ماليات ارائه مي­شود. به اين اوراق سود ماهانه تعلق مي گيرد و با نرخ 14% قبل از سر­رسيد قابل بازخريد است. اين اوراق در واحد هاي100 هزار توماني ارائه مي شود. فروش اين اوراق از روز دوشنبه يازدهم دي ماه در 165شعبه بانک آينده در سراسر کشور آغاز شده و تا تاريخ يکشنبه هفدهم دي ماه به مدت 6 روز کاري ادامه خواهد داشت. در حال حاضر و با توجه به تغييرات انجام شده در قوانين بانکي اين محصول يکي از محصولات داراي سود مناسب و ريسک پايين سرمايه گذاري است که امکان نقد شدن در هر زمان را دارا مي باشد. جهت کسب اطلاعات بيشتر در خصوص اين اوراق مي­توانيد به شعب بانک آينده و تارگاه آن به نشانيwww.ba24.ir مراجعه نماييد.

کد مطلب: 37069| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ۹:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب