کد مطلب: 37010| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۹:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
خط اعتباری بین بانک توسعه صادرات و

بااختصاص 25میلیون یورو به اگزیم‌بانک ایران

خط اعتباری بین بانک توسعه صادرات و"بانک تجارت وتوسعه اکو" برقرارشد

بانک و بیمه - ایران نیوز 24:قرارداد خط اعتباری کوتاه مدت دومنظوره بین "بانک تجارت و توسعه اکو" و بانک توسعه صادرات ایران با هدف تخصیص 25 میلیون یورو به اگزیم بانک ایران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران به نقل از اداره تأمین مالی و سرمایه‌گذاری بین‌الملل این بانک، قرارداد یاد شده اخیرا در راستای برای تامین مالی صادرات و واردات کالا و جذب منابع مالی خارجی منعقد و اجرایی شده است.
برای استفاد از تسهیلات قرارداد مذکور، محدودیتی در خصوص کشور هدف صادراتی وجود ندارد و تامین مالی صادرات به همه کشورها از محل خط اعتباری مذکور امکان پذیر است.
همچنین این اعتبارات جهت تأمین مالی واردات کالا و خدمات مرتبط از کشورهای عضو اکو (ترکیه، افغانستان، آذربایجان، قرقیزستان، قزاقستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان) قابل استفاده است.
دوره بازپرداخت تسهیلات فوق الذکر حداکثر 12 ماه از پرداخت و نرخ سود آن با توافق بین دو بانک مورد به مورد مشخص خواهد شد.
بر اساس سیاستهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی، استفاده از تسهیلات فوق برای صادرات همه کالاهای امکان پذیر است ولی استفاده از این تسهیلات جهت تأمین مالی واردات، صرفاً برای واردات کالاهای اساسی، ضروری، دارو و تجهیزات پزشکی (حداکثر با دوره بازپرداخت 180 روز) و یا مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی (حداکثر با دوره بازپرداخت 360 روز)، منحصراً به مقصد سرزمین اصلی و مشروط به اخذ تأییدیه از وزارتخانه مربوطه امکان‌پذیر است.
استفاده از تسهیلات خط اعتباری اکو به گشایش اعتبار اسنادی محدود نشده و قراردادهای تجاری با سایر ابزارهای پرداخت نیز قابل تامین مالی از محل تسهیلات مذکور خواهد بود.
متقاضیان استفاده از تسهیلات خط اعتباری اکو می‌توانند به شعب بانک توسعه صادرات ایران و یا به اداره تامین مالی و سرمایه گذاری بین الملل این بانک مراجعه نمایند.

کد مطلب: 37010| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۹:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب