کد مطلب: 36942| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲۰ ۸:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
پوتین دستور خروج نیروهای روسیه از سوریه را صادر کرد

پوتین دستور خروج نیروهای روسیه از سوریه را صادر کرد

بین الملل - ایران نیوز 24: رئیس‌جمهور روسیه در سفری از پیش اعلام نشده وارد سوریه شده و با همتای سوری‌اش دیدار کرد و دستور خروج نیروهای روسیه از سوریه را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پس از آنکه وارد سوریه شد در پایگاه حمیمیم در لاذقیه با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد.پایگاه حمیمیم محل استقرار نیروهای روسیه در سوریه است. در این دیدار سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه که پیشتر به سوریه رفته بود نیز از پوتین استقبال کرد. پوتین پس از گفت‌وگو با همتای سوری خود، دستور خروج نیروهای روسیه از سوریه را رسما صادر کرد.

خبرنگار المیادین در مسکو گزارش داد که وزیر دفاع روسیه در این سفر پوتین را همراهی کرده است. پوتین در این سفر دستور آغاز اقدامات برای خروج نیروهای روسیه از سوریه را صادر کرده است. رئیس‌جمهور روسیه طی سخنانی گفته که ما در کنار ارتش سوریه طی دو سال و نیم توانستیم بیشتر گروه‌های تروریستی را از بین ببریم.پوتین گفت: اگر تروریست‌ها بار دیگر پدیدار شوند، چنان ضربه‌ای به آن‌ها وارد خواهیم ساخت که نمونه آن را از قبل ندیده‌ باشند. رئیس‌جمهور روسیه افزود: نظامیان روسیه با پیروزی از سوریه خارج می‌شوند. وی تاکید کرد که روسیه آماده همکاری با همسایگان سوریه برای مبارزه با تروریسم است. پوتین گفت: ما هرگز قربانیان و خسارت‌هایی را که در جریان مبارزه با تروریسم در سوریه و در روسیه متحمل شدیم، فراموش نخواهیم کرد. پوتین پس از دیدار با اسد، سوریه را به مقصد مصر ترک کرد.

کد مطلب: 36942| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲۰ ۸:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب