کد مطلب: 36882| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۹/۵ ۱۲:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
شلیک توپخانه احمدی‌نژادی‌ها به سمت دادستان کل کشور

جدال "دادستان کل" و "احمدی‌نژادی‌ها"

شلیک توپخانه احمدی‌نژادی‌ها به سمت دادستان کل کشور

سیاسی - ایران نیوز 24: آنچه امروز دادستان کل مطرح کرد نه تنها به مذاق احمدی‌نژادی‎ها خوش نیامده بلکه بلافاصله پاسخش را در فضای مجازی دادند، آن هم در همان کانال تلگرامی که این روزها محور جنجال آفرینی آنها شده و میدان‌دارش حمیدرضا بقایی است.

محمدجعفر منتظری امروز گفته بود: «کسی که ۸ سال مدیریت عالی کشور را عهده‌دار بود، شناسنامه‌اش از مقابله با رهبری مشحون است؛ قهر و ۱۱ روز خانه‌نشینی و رها کردن دولت، بوسه بر تابوت یک کافر ملحد زدن، مادر چاوز را در بغل گرفتن و بوسه بر گونه‌هایش گذاشتن و اهانت به مراجع تقلید و دروغ گفتن، جابجایی اعتبارات و بودجه‌ها، چنین آدمی با شناسنامه این چنینی امروز در عرصه مقابله با قوه قضاییه، اهانت‌ها و جسارت‌ها و توهین‌ها عمل می‌کند. این دفاع از حقوق مردم است؟»

دادستان کل تهران که حتی در مقطعی که رئیس دولت دهم در اعتراض به تغییر وزیر اطلاعات، 11 روز خانه نشینی را در پیش گرفت انتقادی به او نکرد، امروز به دنبال بست نشینی‌های معاونین احمدی‌نژاد و تهدیدات ویدئویی رئیس دفترش به نظر می‌رسد که کارد به استخوان رسیده است که چنین واکنشی نشان می‌دهد.

احمدینژادی‌ها هم سخنان او را بی پاسخ نگذاشته و در کانال تلگرامی «دولت بهار» که سایتش اخیرا از سوی دستگاه قضا فیلتر شده است، علیه او موضع گیری کردند. حمیدرضا بقایی پرچمدار پاسخگویی به او بود، همان که بعد از پایین آوردن زنبیلش، حالا محوریت این کانال را به دست گرفته و دائما درحال نوشتن مطلب علیه دستگاه قضایی است.

 دلیل انتقاد دادستان کشور از نظر بقایی

دقایقی بعد از صحبت های منتظری کانال دولت بهار که منتسب به حامیان احمدی‌نژاد است، ویدئو سخنان او را منتشر کرده و از همان لحظه توپخانهشان را علیه قوه قضائیه به راه انداختند. در اولین مطلب حمیدرضا بقایی یادداشتی نوشت و ماجرای دلخوری محمدجعفر منتظری از احمدی نژاد را وزیر نشدن او در دولت دهم دانست. او نوشت: دیوان عدالت اداری در سال 1389 در اقدامی عجیب برای بنده به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری حکم انفصال از خدمت صادر کرد. پس از صدور حکم، برای نقض آن به دادگاه تجدید نظر اعتراض کردم. روزی که برای این منظور در دیوان عدالت اداری حضور یافتم، وکیلم پیشنهاد داد تا با آقای محمد جعفر منتظری، دیداری داشته باشیم و مساله را با وی در میان بگذاریم.

 در دیدار آن روز با آقای منتظری، به او گفتم: «این چه کاری است که انجام داده اید و چه داستانی است که درست کرده اید؟! می دانید رسانه های خارجی چقدر از این مساله سوء استفاده کرده اند؟! آقای منتظری در ادامه این دیدار و در پاسخ به اصرار من برای معلوم شدن ریشه این حکم ظالمانه و بی منطق، سفره دلش را باز کرد و گفت: آقای احمدی نژاد دو بار به من بی احترامی کرده است!

 پرسیدم: «کدام بی احترامی؟!»   گفت: «قرار بود در دولت دهم، من وزیر دادگستری باشم. آقای صادق لاریجانی هم بنده را معرفی کرد اما احمدی نژاد نپذیرفت! بالاخره بنده را وزیر نگذاشته اید»!

 گفتم: «خیلی خوب! ان شاءالله در دولت یازدهم وزیر شوید. بی احترامی دوم چه بود؟»

 جواب داد: «یک بار هم آقای رحیمی معاون اول دولت دهم بنده را برای گزارش دادن به هیات دولت دعوت کرد اما آقای احمدی نژاد در آن جلسه هیات دولت غایب بود. من با این جایگاه برای گزارش دادن به هیات دولت بیایم و احمدی نژاد غیبت کند؟ حق این بود که احمدی نژاد هر طور بود خودش را می رساند به جلسه. موقع بازگشت هم [احمدی نژاد] بنده را توی راهرو دید و گفت چطوری؟! بی احترامی از این بدتر؟!»

 در دادگاه تجدید نظر، حکم ظالمانه و بی منطقی که برای بنده صادر شده بود، شکست و بنده حکم برائت گرفتم. اما در ادامه آقای منتظری این شعبه را منحل کرد و رسیدگی به درخواست تجدیدنظر را مجددا به شعبه ای دیگر سپرد که متاسفانه بر خلاف میل آقای منتظری، بنده در این شعبه هم حکم برائت گرفتم.

 اعتراض به ملحد خواندن چاوز

اعضای دولت نهم و دهم تنها از انتقاد به احمدی نژاد ناراحت نشدند و گویا ملحد خوانده شدن چاوز نیز آنها را به شدت برآشفته کرده چرا که آنها با انتشار فیلمی از چاوز که درآن خواستار ظهور عیسی و حضرت مهدی (عج) شده بود به این موضوع واکنش نشان دادند و در توضیحات این ویدئو نوشتند: «جهت استحضار دادستان روحانی کشور» !

 پیشنهاد استعفا

معاون محمود احمدی‌نژاد که به نظر می‌رسد به سیم آخر زده به دلیل این انتقادات از دادستان کل تهران می خواهد که استعفا دهد! بقایی نوشته است: آقای منتظری اگر به جنابعالی برنمی خورد و فردا دادستان تهران به  اتهام نشر اکاذیب و توهین احضاریه درب منزلمان نمی فرستد، بدانید که کار از انتقاد گذشته اما پیشنهاد ما به شما این است که چون قانون، شرع و اخلاق را درحق مردم رعایت نکرده اید، پس بهتر است براساس خواسته ملت استعفاء دهید! البته او نگفته است که چطور از جانب «ملت» چنین تقاضایی از دادستان کرده است.

 بازگشت به پوپولیسم

اهالی دولت دهم که همواره خوی پوپولیستی داشته اند و هرجا احساس کردند قدرتشان نمی چربد با نمایش تلاش کردند افکار عمومی را به سمت خود جلب کنند، در این ماجرا با انتشار عکسی از محمود احمدی‌‌نژاد که درحال بوسیدن دست یک پیرمرد کارگر است، در کانال تلگرامیاشان نوشته اند: آقای منتظری، مشکل شما این بوسه های دکتر احمدی نژاد است که اشراف سیاسی را عصبانی کرده نه بوسه بر تابوت چاوز! اینکه مردم دوستتان ندارند تقصیر رییس جمهور قلبها نیست!

کد مطلب: 36882| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۹/۵ ۱۲:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب