کد مطلب: 36832| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۲۱ ۸:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
پاساژ دراکولا در خیابان جمهوری بسته می شود

پاساژ دراکولا در خیابان جمهوری بسته می شود

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: شهردار منطقه 11 تهران گفت: پاساژ آزاد معروف به دراکولا واقع در تقاطع خیابان جمهوری – ولی عصر (عج) به عنوان نا ایمن ترین ساختمان تجاری این منطقه به منظور پیش گیری از هرگونه خطرات جانی و مالی تا 10 روز آینده پلمپ خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان با بیان این که هم اکنون 138 بنای تجاری نا ایمن در منطقه 11 وجود دارد؛ از تمهیدات و تدابیر انجام شده برای رفع خطر و ارتقای ایمنی در این ساختمان ها خبر داد.آبادیان ساختمان های تجاری علاء الدین ، آلومینیوم و دراکولا را پر خطر ترین مراکز تجاری این منطقه نام برد و افزود: با برنامه ریزی و تدابیری که بسیاری از آن ها انجام شده اس؛ ایمنی پاساژ علاء الدین و آلومینیوم تا حد زیادی تأمین شده است و لیکن پاساژ معروف به دراکولا با توجه به سازه فرسوده و نا ایمن به هیچ وجه امکان تأمین ایمنی ندارد و باید تعطیل شود.

وی با اشاره به حکم دادستانی به شهرداری منطقه 11مبنی بر پلمپ پاساژ دراکولا عنوان کرد: با توجه به این که 15 واحد تولیدی و تجاری در این مرکز مشغول فعالیت هستند؛ علی رغم توجه مدیریت شهری به مشکلات اقتصادی کسبه و کارگران مشغول در این واحدها ، باید در نظر داشت که ایمنی جان آن ها و شهروندان در اولویت قرار دارد و نمی توان جان مردم را به خطر انداخت. آبادیان ضمن اعلام مهلت 10 روزه به کسبه برای تخلیه اضطراری پاساژ دراکولا ، خاطر نشان کرد که پس از مدت تعیین شده این مجتمع تجاری نا ایمن پلمپ خواهد شد.

شهردار منطقه 11 همچنین عنوان کرد: طی نشست هایی که با مالک و بهره برداران برگزار شده است؛ خطرات جانی این ساختمان که فاقد ایمنی برای فعالیت و کسب و کار است توضیح داده شده و از مالک خواسته ایم تا نسبت به تخریب و نوسازی ملک اقدام نمایند.

او با یاد آوری این نکته با آغاز فصل سرما و بارش های جوی در صورت بارش 40-30میلیمتری امکان فرو ریختن این ساختمان وجود دارد؛ تأکید کرد : با مهلت 10 روزه ای که تعیین شده است ؛ چنان چه مالک برای تعیین تکلیف ملک و تشکیل پرونده تمکین نکند؛ شهرداری منطقه 11 برای حفاظت از جان کسبه و کارگران و اجرای قانون نسبت به تعطیلی ساختمان ناایمن اقدام خواهد نمود.

شهردار منطقه 11 در خصوص ایمن سازی مجتمع تجاری آلومینیوم و علاء الدین گفت:در مجموعه آلومینیوم کیوسک آتش نشانی به همراه 2 نفر آتش نشان مستقر شده است.  مجهز به سیستم اعلام و اطفای حریق شده است، آسانسورها استاندارد سازی شدند و سایر اقدامات نیز در حال انجام است. به گفته آبادیان برای پاساژ علاء الدین هم پله های فرار تعبیه شده و اقدامات ایمنی برای آتش سوزی نیز انجام شده است.

کد مطلب: 36832| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۲۱ ۸:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب