کد مطلب: 36786| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۷ ۸:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
ایران اکسپو؛ بزرگترین رویداد ملی صادراتی با حضور 600 تاجر از 43 کشور

ایران اکسپو؛ بزرگترین رویداد ملی صادراتی با حضور 600 تاجر از 43 کشور

صنایع و بازرگانی و معدن - ایران نیوز 24:پس از سخنرانی اخیر رئیس جمهور آمریکا و تصویب تحریم های جدید علیه کشورمان در سنای این کشور، حضور 600 تاجر و بازرگان از 43 کشور جهان در بزرگترین گردهمایی بین المللی صادرات غیر نفتی کشور تحت عنوان ایران اکسپو ، نشان از قدرت دیپلماسی ایران است.

به گزارش ایران اکسپو، آسوشیتدپرس نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا طرح فراجناحی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران بر سر برنامه موشک‌های بالستیک این کشور را بدون لغو توافق هسته‌ای سال 2015 که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است از آن خارج می‌شود، به تصویب رساند.

این طرح ضد ایرانی با 423 رای موافق در برابر دو رأی مخالف به تصویب رسید. این اقدام کنگره در راستای سیاست دولت ترامپ برای متوقف کردن توسعه برنامه موشکی و تلاشی برای مهار قدرت‌نمایی ایران در منطقه ایران انجام شد. مقامات اروپایی تاکید کرده‌اند که تغییر در برجام امکان پذیر نیست.اما پس از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بزرگترین تجمع تجار خارجی تحت عنوان نمایشگاه توانمندی صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو) مهری بر عدم تایید جامعه جهانی بر طرح های نظام سلطه گر آمریکا علیه ایران است.حضور بیش از 600 تاجر و بازرگان بین المللی از 43 کشور دنیا نشان از پتانسیل بالای تجارت با ایران دارد.

پس از توصیه رهبرمعظم انقلاب به نرمش قهرمانانه و با رعایت اصل مذاکره و تاکید بر بازی برد - برد توسط دولت مردان ایران اسلامی از جمله دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ، ایران در موقعیتی بی همتا قرار گرفت تا نشان دهد شکافی عظیم میان آمریکا و دیگر کشورهای دنیا وجود دارد.

در شرایط کنونی برگزاری ایران اکسپو نشان از موفقیت سیاست های دولت مردان ایران در عرصه های سیاسی و اقتصادی است که خود گویای راهبردی بلند مدت در لایه های نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران دارد. این تدبیر که با راهنمایی های مقام معظم رهبری و اجرای دقیق توسط دولت مردان کشورمان صورت گرفت توانست چهره امپریالیسم سلطه گر آمریکا را هم برای مردم ایران و هم برای دیگر کشورهای جهان نشان دهد.

کد مطلب: 36786| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۷ ۸:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب