کد مطلب: 36782| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۱۱ ۱۰:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
افشای اسناد محرمانه سازمان سیا از زنده بودن هیتلر + تصویر

افشای اسناد محرمانه سازمان سیا از زنده بودن هیتلر + تصویر

بین الملل - ایران نیوز24: سازمان اطلاعاتی سیا در مدارکی جالب افشا کرد که هیتلر تا سال 1954 میلادی در کلمبیا زنده بوده است.

به گزارش دیلی میل، گزارش های موجود خبراز فردی می داد که با نام مستعار ملقب به «فورر» که کاملا شبیه به هیتلر بوده پس ازسال 1945 در شهری دور زندگی می کردفیلیپ سیتروئن» افسر سابق سی آی ای به خبرگزاری ها گفت:« مردی به نام «آدولف شواتلمایر» در سال 1954 میلادی در شهر تونجا 85 مایلی شمال بوگاتا در میان گروهی از نازی های زندگی می کرد. مردان به او سلام نازی ها را می دانند و برایش احترام زیادی قائل بودند.ظاهر او کاملا شبیه به هیتلر بود و من خود از نزدیک وی را ملاقات کرده بودم

اسناد محرمانه سازمان سیا سندی بر ابهام تاریخ مرگ هیتلر

این در حالی است که سال مرگ هیتلر 1945 میلادی در دنیا ثبت شده است. یعنی هیتلر 10 سال پس از روز مرگش نیز زندگی کرده است.اسناد محرمانه سی آی ای باعث شگفتی بسیاری از رسانه ها شده است. افسر سابق «سیتروئن» عکسی نیز از فرد مذکور برای سازمان سیا فرستاده بود.

در آن زمان ماموران سی آی ای می دانستند که مردی ادعا کرده که فورر یا همان آدولف به آرژانتین فرار کرده است وبا این حال ماموران سی آی ای به این ادعا مشکوک بوده و باورش نکردند و اسناد را تنها یک شباهت ظاهری و شایعه خواندند.اکنون پس از گذشت سالها روزنامه نگار کلمبیایی «خوزه کاردناس» فایل های مرتبط با این پرونده محرمانه را که جزو آرشیو سیا بوده در توئیتر خود منتشر کرد.با این وجود اسناد تنها یک شایعه خیالی عنوان شدند. بنا بر شواهد موجود این افسر حتی با فرد مورد نظر نیز عکس انداخته است. اکثر مورخان اعلام کردند که در 30 آوریل 1945 میلادی «آدولف هیتلر » خودکشی کرد و فرضیه های فرار وی به آرژانتین و کلمبیا دروغ بوده است.

کد مطلب: 36782| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۱۱ ۱۰:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب