کد مطلب: 36781| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۸ ۲۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
متهم ۵۰۰ میلیاردی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان از کشور گریخت

متهم ۵۰۰ میلیاردی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان از کشور گریخت

سیاسی - ایران نیوز 24: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تشریح آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان از فرار متهم ۵۰۰ میلیاردی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان از کشور خبر داد.

جبار کوچکی‌نژاد؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: فرایند تحقیق و تفحص ۹ ماه زمان برد و بی‌شک این یکی از تحقیق و تفحص‌های خیلی سنگین بود و ما در این مدت توانستیم بخش‌هایی از آن را به اتمام برسانیم.وی ادامه داد: اگر زمان بیشتری به ما می‌دانند، حداقل ۳ ماه بیشتر، این امکان وجود داشت که تمام بخش‌ها را به اتمام رسانده و گزارش کنیم. با این وجود، اکنون گزارش نهایی را داده‌ایم و کمیسیون بدنبال تنظیم آن است و به محض به انجام رسیدنِ تنظیم گزارش، به صحن خواهد رفت.

کوچکی‌نژاد با اشاره به حجم بالای تخلفات صورت گرفته، افزود: بالای ۱۴ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان میزان تخلفات بوده‌است. در صندوق ذخیره و شرکتهای تابعه از جمله بانک سرمایه، شرکت خانه‌سازی، پترو فرهنگ، شرکت سرمایه گذاری و ... تخلف شده است.

 وی در پاسخ به این سوال چه مقدار از این پول بازگشته است، اظهار داشت: بیش از ۲۰ نفر در این ارتباط بازداشت شده و به زندان افتاده بودند که اکنون با وثیقه بیرون آمده و متعهد شده‌اند که پولها را برگردانند. این افراد در حال حاضر در تلاش هستند به تعهدی که برای برگرداندن مبالغ داده‌اند، عمل کنند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: البته تعدادی نیز از جمله آقای "میم" از کشور گریخته‌اند. البته وکیلِ این فرد در گفت‌وگویی که با ما داشت، قرار است ترتیبی صورت بدهد که نامبرده به کشور بازگشته و نسبت به بازگرداندن حدود ۴۰۰ – ۵۰۰ میلیارد تومانی که به او مربوط است، اقدام کند.

کد مطلب: 36781| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۸ ۲۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب