کد مطلب: 36768| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۶ ۸:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
آغاز به کار کارگروه تخصصی نخبگان حوزه های توسعه شهری

با هدف ایجاد تحول در کیفیت زندگی شهروندان صورت گرفت

آغاز به کار کارگروه تخصصی نخبگان حوزه های توسعه شهری

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: با هدف ایجاد تحول در کیفیت زندگی شهروندان و بررسی شیوه های نوین مدیریت شهری،کارگروه تخصصی نخبگان مرکب از متخصصان حوزه های متنوع توسعه شهری آغاز به کار نمود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ؛ رسول کشت پور شهردار منطقه 2 تهران، هدف از اجرای اولین نشست علمی– تخصصی با نخبگان و متخصصان از رشته های متنوع صاحبنظر در حوزه مدیریت شهری  را در ابتدا مشخص نمودن صورت مسئله و سپس طراحی الگوریتم جامع حل مسایل مدیریت شهری در منطقه 2  عنوان نموده و افزود: ایجاد طوفان فکری با استفاده از فن دلفی و تلفیق با تکنیکهای دیگر در زمینه ارایه راهکارها و همچنین استفاده از تکنیکها و تکنولوژی های ارتباطی نوین در حوزه فناوری اطلاعات جهت پیشبرد اهداف بهینه سازمان با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت و بهره گیری از ظرفیت دپارتمان R&D ( تحقیق و توسعه ) در دستور کار دوره جدید مدیریت شهرداری منطقه 2 قرار دارد.
وی همچنین با اشاره به لزوم بهره مندی از خلاقیت ، نوآوری و ایده پردازی در راستای تجاری سازی  پژوهش های مدیریت شهری تاکید نمود: ضرورت و ظرفیت بسیاری در ایجاد تحول در هر دو حوزه سخت افزاری و نرم افزاری مدیریت شهری بنظر می رسد. در حوزه  سخـت افزار لازم است ضمن توجه به صنعتی سازی، نگاه ویژه ای به بهره مندی از فناوری و انرژی های نو از جمله نصب پنل های خورشیدی در جهت حداقل نمودن اتلاف انرژی و آلودگی داشته باشیم ضمن اینکه می بایست معماری ما معرف و منطبق با فرهنگ بومی ما باشد چرا که محصولات و آثار ما در این حوزه مورد قضاوت آیندگان قرار می گیرد. در حوزه نـرم افزاری ما نیازمند جلب مشارکت شهروندان، هویت بخشی، ترویج فرهنگ شهرنشینی و شهروندسازی و آموزش در این راستا هستیم. ما اعتقاد داریم شهرداری نقش حامی و تسهیلگر داشته و این خود شهروندان هستند که در نهایت به فراهم نمودن شرایط ایده آل محیط زندگی خود توجه و حساسیت دارند و در این راستا ما دست مشارکت شهروندان را می فشاریم.

در انتهای نشست و پس از انتخاب دبیر کارگروه، دستور جلسه بعدی نشست از سوی شهردار منطقه به سمع و نظر مدعوین رسانده شد و مقرر گردید ضمن انجام مطالعات تطبیقی - مقایسه ای با سایر کلانشهرهای جهان و علت یابی پیشرفت کشورهای توسعه یافته در زمینه مدیریت امور شهری با هدف ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان، کارگروه های تخصصی در 8 دپارتمان ( انرژی – ساختمان – خدمات شهری – فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT. ) ، سرمایه گذاری و تامین مالی ، حمل و نقل و ترافیک ، مسوولیت اجتماعی و توسعه فرهنگ شهرنشینی، شهرسازی و معماری ) ساماندهی شده و نظرات کارشناسی در کمیته های تخصصی مورد بحث قرار گیرد.

کد مطلب: 36768| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۶ ۸:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب