کد مطلب: 36760| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۸ ۹:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
ادعای خبرگزاری آمریکایی درباره برنامه موشکی ایران

ادعای خبرگزاری آمریکایی درباره برنامه موشکی ایران

بین الملل - ایران نیوز 24: پس از اظهارات موشکی سرلشکر جعفری، رسانه‌های خارجی به نقل از این مقام نظامی ادعا کردند که مقام معظم رهبری بُرد موشک‌های ایران را محدود کرده است.

امروز سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره بُرد موشک‌های ایران صحبت کرد و گفت: برد موشک‌های‌مان ۲ هزار کیلومتر است که البته قابل افزایش است، اما این توان و برد موشکی را برای جمهوری اسلامی کافی می‌دانیم، چون اکثر منافع و نیروهای آمریکایی در شعاع همین برد موشکی قرار دارند.این اظهارت توجه رسانه‌های غربی را به خود جلب کرد. اولین رسانه خارجی که این خبر را منتشر کرد، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس بود.

این خبرگزاری با انتخاب تیتر "سپاه ایران: رهبری معظم بُرد موشک بالستیکی را محدود می‌کند" توجه سایر رسانه‌ها غربی را به این بخش از سخنان جعفری جلب کرد.آسوشیتدپرس اعلام کرد که "فرمانده سپاه می‌گوید رهبری معظم کشور (ایران) بُرد موشک‌های بالستیکی را تا ۲۰۰۰ کیلومتر محدود کرده است."

طبق گزارش این خبرگزرای، اظهارات امروز جعفری "اولین اقرار" مبنی بر اینکه آیت الله علی خامنه‌ای محدودیت‌هایی بر برنامه موشک‌های بالستیکی ایران تحمیل کرده است.  این خبر آسوشیتدپرس در سایر رسانه‌ها مانند روزنامه‌های واشینگتن‌پست، نیویورک‌تایمز، تایمزدیلی و تعدادی دیگر نیز منتشر شد.

کد مطلب: 36760| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۸ ۹:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب