کد مطلب: 36720| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۹ ۱۱:۴:۱۰| نسخه چاپی
رکورد 3.5 میلیون پیام در پاسخ به هتاکی‌های ترامپ!

حمله ایرانی ها به اینستاگرام رئیس جمهور آمریکا؛

رکورد 3.5 میلیون پیام در پاسخ به هتاکی‌های ترامپ!

بین الملل - ایران نیوز 24: پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مواضعی خصمانه و همراه با هتاکی، به ایران و ایرانی حمله کرد و همه توانش را در یک سخنرانی تهاجمی به کار برد، ایرانی‌ها با حضور در صفحات ترامپ در شبکه‌های اجتماعی، پاسخ گسترده‌ای به او دادند که رکوردها را در فضای مجازی جابجا و میزان مخالفت ملت ایران با مواضع رئیس جمهور آمریکا را به او یادآوری کرد.

در روزهای اخیر، دونالد ترامپ طی سخنرانی، موضعش را به عنوان رئیس جمهور آمریکا درباره برجام مطرح کرد و برجام را به کنگره فرستاد. ترامپ در جریان این سخنرانی، تحت تأثیر مشاوره‌هایی که به او داده شده بود، به دنبال ایجاد فاصله میان دولت و حاکمیت ایران بود و با تعابیری کوشید تا نشان دهد مواضع خصمانه‌اش نه علیه کلیت ایران، بلکه صرفاً متوجه حکومت جمهوری اسلامی ایران است.

با این حال، او که پیشتر ملت ایران را تروریست خطاب کرده بود، در جریان همین سخنرانی نیز نتوانست به هدفش دست یابد و با استفاده از نام جعلی مورد استفاده شیخ نشین‌های حاشیه خلیج فارس برای خلیج فارس، خون ایرانی‌ها را به جوش آورد و در عین حال نشان داد تا چه حد دورو و فریبکار است و اتفاقاً مشخصاً ملت ایران را هدف قرار داده است. پس از سخنرانی ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتقادهای گسترده ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی همراه شد و تغییر فضای یک طرفه رسانه‌ایِ گذشته که اکنون با ظهور شبکه‌های اجتماعی تغییر کرده، این فرصت را از رئیس جمهور آمریکا گرفت تا بدون نگرانی تبعات موضع گیری‌اش به ایران و ایرانی بتازند و تاوانش را نبیند و پاسخش را نشنود.

 

علاوه بر توییتر رسمی دونالد ترامپ، که با توییت‌های گسترده ایرانی‌ها مواجه شد، بزرگ‌ترین کامنت‌گذاری تاریخ شبکه‌های اجتماعی تاکنون توسط کاربران ایران رقم خورد و پست مربوط به این سخنرانی در حساب کاربری رسمی ترامپ با میلیون‌ها کامنت همراه بود و تاکنون با حدود سه و نیم میلیون پاسخ همراه شده است. این پیام‌ها حاوی نقدهای گسترده نسبت به موضع ترامپ، پیام‌های فارسی و انگلیسی با هشتگ خلیج فارس و در عین حال موارد اندکی از کامنت‌های توهین آمیز بود که نسبت به گستردگی کامنت‌های ایرانی‌ها، درصدی بالایی را شامل نمی‌شد.در پایین سایر پست‌های صفحه اینستاگرام ترامپ نیز ده‌ها هزار کامنت از سوی ایرانی‌ها در مخالفت با مواضع ضدایرانی‌ اش مطرح شده است.

کد مطلب: 36720| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۹ ۱۱:۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب