کد مطلب: 36581| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۱ ۹:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
الشرق الاوسط مدعی شد: پیشنهاد های جدید ایران به آمریکا

الشرق الاوسط مدعی شد: پیشنهاد های جدید ایران به آمریکا

بین الملل - ایران نیوز 24: محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در سفر به عمان از این کشور خواسته «پیشنهادهایی» از سوی ایران در خصوص برجام به آمریکا تحویل دهد.

ظریف در سفر به عمان «پیشنهادهایی» جهت جلوگیری از تنش با دونالد ترامپ، رئیس حمهور آمریکا، به این کشور داده است. به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط»، تهران از مسقط در خواست کرده «مجموعه‌ای از پیشنهادهای جدید» ایران  را به آمریکا تحویل دهد.

 این روزنامه به نقل از منابعی در تهران نوشت: هدف از این پیشنهادها، جلوگیری از برخورد با دولت ترامب در مسئله توافق هسته‌ای است و در خلال دیدار ظریف با همتای عمانی اش مطرح شد.بر اساس ادعای این روزنامه سعودی، از جمله پیشنهادهای جدید ایران، لغو بند «انقضا» در برجام است. این بند که تصریح می‌کند تمام تحریم‌ها علیه ایران بین ۱۰ تا ۳۰ سال لغو می‌شود، یکی از اعتراضات ترامپ درباره برجام است.

ظریف در رابطه با نقش عمان در مذاکرات هسته‌ای گفت: در توافق اخیر، عمان نقش بزرگی ایفا کرد. گقتنی است که چند ماه پس از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری در سال ۹۲ میانجی گری عمان شروع مذاکرات هسته ایران و آمریکا را رقم زد.

کد مطلب: 36581| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۱ ۹:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب