کد مطلب: 36428| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۴ ۸:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
طرح تحریم‌ همه‌جانبه ایران روی میز ترامپ

طرح تحریم‌ همه‌جانبه ایران روی میز ترامپ

بین الملل - ایران نیوز 24: یک نشریه آمریکایی اعلام کرد که طرحی برای تحریم اقتصادی گسترده علیه ایران توسط مخالفان برجام، به رئیس جمهور آمریکا، ارائه شده است.

نشریه آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی اعلام کرد که مخالفان برجام در آمریکا یک طرح پیشنهادی برای اعمال تحریم‌های همه ‌جانبه علیه ایران ارائه داده اند.

این طرح به کنگره آمریکا و کاخ سفید ارائه شده است و پیشنهاد می دهد که دولت آمریکا ضمن اعلام اینکه ادامه اجرای برجام در راستای منافع امنیت ملی آمریکا نیست، از صدور تائیدیه التزام ایران به برجام خودداری کنند و تهدید کنند که اگر ایران ظرف ۹۰ روز با برخی مطالبات از جمله صدور مجوز بازرسی از اماکن نظامی موافقت نکند، تحریم‌های اقتصادی جهانی بر علیه تهران اعمال شود.

برخی این طرح را نسخه قرن بیست و یکمی قرنطینه اقتصادی کوبا که توسط جان اف کندی، رئیس جمهور اسبق آمریکا اعمال شد، نامیده اند.در صورت اجرایی شدن این طرح، علاوه بر آن که تحریم‌های تعلیق شده تحت برجام دوباره احیا خواهد شد، تحریم‌های تازه‌ای از جمله در زمینه صادرات نفت نیز بر علیه ایران اعمال خواهد شد.

این طرح توسط «ریچارد گلدبرگ» سناتور جمهوری‌خواه، که از دستیاران سابق کنگره است و سال‌هاست خواستار اتخاذ رویکردی شدید در برابر ایران است، تهیه شده است.این گزارش در ادامه می گوید که اعضای ارشد دولت ترامپ، از جمله «رکس تیلرسون» وزیر خارجه و «جیمز متیس» وزیر دفاع تا به حال به ترامپ توصیه کرده‌اند که اجرای برجام را ادامه دهد. یک منبع آگاه نیز گفته است که کارکنان کاخ سفید در تلاش هستند تا گزینه‌هایی را به ترامپ پیشنهاد دهند که بتوان با آن‌ها هم فشارها بر ایران را افزایش داد و هم برجام را حفظ کرد.

کد مطلب: 36428| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۴ ۸:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب