کد مطلب: 36379| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۵ ۴:۶:۱۰| نسخه چاپی
مادر شهید جنگجو در روز تشییع پیکر فرزندش به او پیوست + تصویر

بعد از ۳۴ سال چشم‌انتظاری،

مادر شهید جنگجو در روز تشییع پیکر فرزندش به او پیوست + تصویر

سیاسی - ایران نیوز 24: انگار منتظر پایان ماموریتش بود. انگار ۳۴ سال انتظار کشیده بود تا فرزندش برگردد و ماموریت او پایان یابد. انگار منتظر بود تا یک بار دیگر حسنش به خانه باز گردد تا به او یک خسته نباشید بگوید و بعد برود، و رفت. مادر شهید حسن جنگجو امروز و ساعتی پس از مراسم تشییع پیکر پسرش دعوت حق را لبیک گفت. آن هم درست وقتی که پیکر شهید حسن جنگجو بعد از ۳۴ سال به خانه بازگشته بود.

اسفند سال ۶۲ بود حسن جنگجوی جوان در کنار ۲۵۰۰۰۰ سرباز دیگر به فرماندهی حمید باکری در عملیات خیبر شرکت کرد و سرانجامش چیزی شد شبیه فرمانده بزرگش. عملیات که اواخر اسفند به پایان رسید پیکر حسن جنگجو و حمید باکری و بسیاری دیگر در میدان نبرد باقی ماند تا سرانجام ۳۴ سال پس از آن روزهای سخت تبریز میزبان یکی از نمادهای دوران جنگ تحمیلی باشد. حسن جنگجو که تصویر پرصلابتش در یکی از قاب‌های ماندگار آلفرد یعقوب‌زاده، سال‌ها به نماد استقامت و شجاعت جوانان ایرانی بدل شده بود.

اما این پایان این داستان پر از آب چشم نبود و امروز ساعتی پس از برگزاری مراسم تشییع این شهید در تبریز بود که خبرگزاری‌ها خبری تکان‌دهنده را منتشر کردند. مادر شهید جنگجو ساعتی پس از مراسم خاک سپاری پسرش او را همراهی کرد و دعوت حق را لبیک گفت. انگار ۳۴ سال منتظر این بود که از پسرش میزبانی کند و ماموریت خود را به پایان برساند و آسوده خاطر و سبک‌بال برود. حسین جنگجو برادر شهید در مورد آخرین وضعیت مادر شهید و چگونگی رساندن خبر شناسایی حسن گفته بود: متاسفانه مادرم حالش خوب نبود و هوشیاری نداشت. در بخش آی سی یوی بیمارستان شهریار تبریز بستری شد که در این 18 روز که از خبر شناسایی پیکر حسن پس از 34 سال می‌گذرد، ما صبر کردیم تا حال مادر بهتر بشود و با چشم‌های خودش ببیند که حسن برگشته به خاطر همین برگزاری مراسم تشییع را عقب انداختیم اما متاسفانه حال مادر بهتر نشد و دیگر تصمیم گرفتیم که بدون حضور ایشان مراسم تشییع و خاکسپاری را انجام بدهیم.

تصویر معروف شهید جنگجو که آلفرد یعقوب زاده در سال ۵۹ آن را ثبت کرد

شهید حسن جنگجو در سال 62 و پس از عملیات خیبر مفقود الاثر شده بود که پس از 34 سال دوری، امروز روی دستان مردم شهر تبریز تشییع و به خاک سپرده شد. وی از رزمندگان لشکر عاشورا بود که در اعزام اول به غرب با شهید چمران آشنا شد و با ضمانت ایشان از آشپزخانه به خط مقدم راه یافت و در رکاب شهید چمران به گروه جنگ‌های نامنظم ملحق شد. شهید جنگجو در عملیات‌های فتح المبین، والفجر 4 و خیبر حضور یافت و در نهایت پیکرش در سال 62 و پس از عملیات خیبر مفقودالاثر شد.

 

کد مطلب: 36379| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۵ ۴:۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب