کد مطلب: 36350| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۳ ۹:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
پنجمین جشنواره بین المللی امام علی(ع)  برگزار می شود

به همت مرکز تحقیقات امام علی (ع)

پنجمین جشنواره بین المللی امام علی(ع) برگزار می شود

فرهنگی - ایران نیوز 24: رییس مرکز تحقیقات امام علی (ع) از برگزاری پنجمین جشنواره بین المللی امام علی (ع) با عنوان «گفتمان امام علی پژوهی: تجربه دیروز، آرمان امروز و نیاز فردا» خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز 24، محمود جنیدی جعفری، با اشاره به اینکه در عصر کنونی به واسطه برخی تحولات نگاه غیر انسانی نسبت به مسلمانان شکل گرفته است، گفت: امروز که مساله حقوق انسانی با نسل کشی های متعدد زیر سوال رفته باید مراکز علمی و پژوهشی این مساله را با محوریت شخصیت پیامبر(ص) و امام علی(ع) که اسوه های اخلاق انسانی بودند و بر مکارم اخلاق تایید داشتند مورد توجه قرار دهند.

جنیدی با بیان اینکه نهج البلاغه بر پایه آموزه های قرآن و مکتب وحی است، اظهار داشت: نهج البلاغه یک گفتمان سازی بر مبنای زندگی اسلامی و اخلاقی است، مرکز تحقیقات امام علی(ع) در صدد است این حقایق را به گوش دنیا برساند.

وی اظهار داشت: امسال پنجمین جشنواره بین المللی امام علی (ع) با فراخوانی که در اردیبهشت ماه داد ۲۵۰ اثر پژوهشی دریافت کرد که از این بین ۱۲ اثر در داخل و ۵ اثر از خارج امتیاز لازم را در حوزه جایزه جهانی امام(ع) کسب کردند.جنیدی با اشاره به شعار این جشنواره گفت:  شعار امسال نگاه به انسان  و انسانیت، گفتمان امام علی پژوهی تجربه دیروز آرمان امروز و نیاز فردا است.

وی بیان داشت: از خصوصیات این جشنواره ارائه خودجوش و مردمی مقالات است که افراد با انگیزه و علاقه شخصی آثار خود را به جشنواره ارسال کردند و به آنان سفارش داده نشده است.جنیدی ابراز کرد:  در این جشنواره به خانواده مرحوم علامه عبدالحسین امینی و مرحوم سید جعفر شهیدی، آیت الله سید جمال الدین دین پرور، مهدی گلشنی و مصطفی دلشاد تهرانی لوح سپاس اهدا خواهد شد.وی در پایان خاطرنشان کرد:  آیین اختتامیه این جشنواره روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه ۹۶ از ساعت ۸ تا ۱۳ برگزار می شود.

وی «شناسایی، معرفی و حمایت از پژوهشگران عرصه امام علی‌پژوهی و حوزه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی»، «ارج نهادت به مقام والای پژوهشگران، اندیشمندان و محققان عرصه امام علی پژوهی» و هم چنین «فراهم آوردن بستری مناسب و کارآمد برای همکاری های علمی و فرهنگی بین مراکز علمی و پژوهشی مرتبط با حوزه های امام علی‌پژوهی داخل و خلرج کشور» را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

کد مطلب: 36350| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۳ ۹:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب