کد مطلب: 36331| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۸ ۸:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
جشنواره های تفریحی و ورزشی در بوستان قصر برپا می شود

همزمان با روزهای پایانی فصل تابستان؛

جشنواره های تفریحی و ورزشی در بوستان قصر برپا می شود

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 7 از برگزاری همزمان دو جشنواره تفریحی و ورزشی ویژه کودکان و نوجوانان و شهروندان تهرانی در بوستان قصر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7، محمدرضا غلامی با بیان این خبر، تصریح کرد: مقوله ورزش و ترغیب عامه مردم به فعالیت های بدنی، یکی از عوامل تأثیرگذار بر توسعه پایدار کشور و ارتقاء سطح سلامت جامعه بوده و توجه به ورزش ها و بازی های بومی و محلی به عنوان نشانی از هویت و فرهنگ هر کشور و بخشی از میراث آن، یک ضرورت محسوب می شود.
وی افزود: یکی از راه های ترویج فرهنگ ورزش در میان شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان و آشناسازی آنها با آداب و رسوم اقوام گذشته، برگزاری جشنواره ها با محوریت و تأکید شرایط اقلیمی متفاوت، بازی ها و سرگرمی های سالم و رایج مردم در زمان قدیم است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 7 یادآور شد: از همین رو به منظور بهینه سازی اوقات فراغت شهروندان و همچنین قشر جوان و آشنایی هر چه بیشتر آنها با فولکور(باورهای عامیانه) گذشتگان، دو جشنواره تفریحی و ورزشی از تاریخ 11 تا 18 شهریورماه در بوستان قصر برپا خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره ها از ساعت 18 تا 23 در بوستان قصر افزود: در کنار برپایی غرفه های کودک و نوجوان شامل استخر توپ، ماهیگیری، نقاشی، گریم کودک، ترامپولینگ و تیر و کمان، بازی های ورزشی و تفریحی سنتی طناب کشی، مچ اندازی، هفت سنگ، وسطی، کش بازی و  بازی های فکری همچون دوز و ...  نیز در این جشنواره برگزار می شود.

کد مطلب: 36331| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۸ ۸:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب