کد مطلب: 36258| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱ ۱۴:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
بازگشت سفیر قطر به ایران پس از یک سال

بازگشت سفیر قطر به ایران پس از یک سال

بین الملل - ایران نیوز 24: دولت قطر، شامگاه چهارشنبه اعلام کرده است که سفیر این کشور در تهران به محل ماموریتش باز خواهد گشت.

به گزارش رویترز، وب‌سایت وزارت خارجه قطر ضمن اعلام این خبر، تاکید کرده است، دولت قطر درصدد تقویت روابط دوجانبه با ایران است.قطر در سال ۱۳۹۵ در اعتراض به آنچه «تعرض به سفارت عربستان در تهران» خواند، سفیر خود را از ایران فراخواند.

در حالی قطر اعلام کرده است که سفیر این کشور در ایران به محل مامویتش باز خواهد گشت که اخیرا عربستان و سه کشور عربی از قطر خواسته بودند تا روابط خود با ایران را قطع کند.سه کشور مصر و بحرین و امارات متحده عربی دو ماه پیش با رهبری عربستان سعودی، همسایه عرب خود یعنی قطر را به تامین مالی گروه‌های افراطی و همچنین گرمی روابط با ایران متهم کردند.

در پی این اتهام‌زنی، چهار کشور مذکور تحریم‌هایی را بر قطر تحمیل کرده و عملا این کشور را در محاصره اقتصادی قرار دادند.قطر در مقابل اتهام‌های این چهار کشور را رد کرده است.این کشورها با تعیین شروطی ۱۳ گانه‌ اعلام کردند که شکستن محاصره تنها با اجرای این شرایط ممکن است.قطر اما این شروط را رد کرده و آن را ناقض حاکمیت ملی خود می‌داند. تعطیلی شبکه تلویزیونی الجزیره، قطع رابطه سیاسی با ایران، اخراج اعضای اخوان‌المسلمین و تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در قطر از جمله خواسته‌های این کشورها است.

کد مطلب: 36258| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱ ۱۴:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب