کد مطلب: 36038| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۵/۱۴ ۹:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
پرونده حاج‌صفی و شجاعی به مجلس می‌رود

پرونده حاج‌صفی و شجاعی به مجلس می‌رود

ایران - ایران نیوز 24: عضو فراکسیون ورزش مجلس در واکنش به حضور حاج‌صفی و شجاعی در برابر تیمی از رژیم‌صهیونیستی گفت: فراکسیون ورزش مجلس قطعاٌ به این پرونده رسیدگی می‌کند.

سیدکاظم دلخوش عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به حضور مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی بازیکنان تیم پانیونیوس یونان در بازی برابر نماینده رژیم‌صهیونیستی، اظهار داشت: به هر حال ورزشکاران ما در عرصه‌های بین‌المللی باید حرمت مردم ایران را حفظ کنند، چرا که حمایت‌های مردمی است که ورزشکاران را در سطح جهانی به شهرت می‌رساند.

 وی افزود: درباره این اتفاق هم وزارت ورزش و هم فدراسیون فوتبال باید بررسی‌های لازم را انجام داده و پیگیر جزئیات این اتفاق شوند و پس از آن برخورد لازم و قانونی انجام شود. عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: البته ما نیز به عنوان فراکسیون ورزش مجلس قطعاٌ به این اتفاق رسیدگی خواهیم کرد، چرا که نه تنها فراکسیون ورزش، بلکه نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم نسبت به این‌گونه اتفاقات بی‌تفاوت نخواهند بود.

وزارت ورزش و فدراسيون بيانيه دادند

فدراسيون فوتبال ايران ضمن محکوم‌کردن حضور شجاعي و حاج‌صفي در اين بازي، عنوان کرد آنها مجبور بودند. در بيانيه فدراسيون آمده است: «پيرو مذاکرات متعدد انجام‌شده با اين بازيکنان و فشارهاي سنگين وارده از سوي باشگاه يوناني، آنها در ديدار رفت در فلسطين اشغالي حاضر نشده و اين مهم را با پذيرش جريمه‌هاي مالي رعايت کردند.

 درباره حضور اين دو بازيکن در ديدار برگشت که پنجشنبه‌شب به انجام رسيد، ضمن محکوم‌كردن قاطع اتفاق رخ داده، فدراسيون فوتبال جمهوري اسلامي ايران در حال بررسي دقيق و کارشناسي همه‌جانبه ماجرا بوده که بدون شک طي اين مسير مي‌بايست پس از گفت‌وگوي رودررو با اين دو بازيکن و لحاظ‌کردن نظرات قبلي فدراسيون به نامبردگان انجام شود. بدون شک ورزشکاران پرافتخار ايران‌زمين همواره نشان داده‌اند که هيچ علاقه‌اي به رويارويي با رژيم غاصب و اشغالگر صهيونيستي، حتي در آوردگاه بزرگ المپيک و جهاني نداشته، ندارند و نخواهند داشت و مرام پهلواني آنان طي ساليان زبانزد بوده و اين اتفاق در خارج از کشور و برنامه‌هاي فوتبال فدراسيون بوده است.

 مرکز روابط عمومى و اطلاع‌رسانى وزارت ورزش و جوانان هم روز گذشته بيانيه‌اي مشابه منتشر و عنوان کرد: «در مورد اخير هم وزارت ورزش پس از دريافت اطلاعات و گزارش‌هاي لازم از فدراسيون فوتبال و ساير منابع در چارچوب اصول و مباني سياست خارجي نظام و حفظ منافع ملي تصميمات مقتضي را اتخاذ خواهد کرد.

 محمدجواد عباباف مديرکل حراست وزارت ورزش و جوانان نيز در گفت‌وگو با ميزان از برخورد با اين دو فوتباليست خبر داد: «به هيچ عنوان اين حرکت را تأييد نمي‌کنيم و مسلما طبق مقررات با آن برخورد مي‌شود. به احتمال بسيار زياد شجاعي و حاج‌صفي از بازي‌هاي آينده تيم ملي محروم مي‌شوند؛ ولي بايد منتظر نظر نهايي مسئولان باشيم.سازمان بسیج ورزشکاران دیگر نهادی بود که شدیدا این موضوع را محکوم کرد. به‌هرحال آنچه بايد درنظر گرفت اين است که اين مورد با حضور پيدا نکردن ورزشکاران ايراني مقابل ورزشکاران اسرائيلي کمي متفاوت است.

 در آن موارد يک مسابقه ملي در ميان است و دو ورزشکار يا دو تيم با پرچم اسرائيل و ايران حضور دارند، اما اينجا شجاعي و حاج‌صفي به‌عنوان بازيکنان تيم پانيونيوس يونان مقابل تيم مکابي تل‌آويو بازي کردند و طبق قراردادشان با تيم يوناني موظف به انجام اين کار بودند. فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش هم که در حال بررسي اين موضوع‌اند بايد به اين نکته توجه داشته باشند. در گذشته نیز چنين اتفاقي رخ داده است.

 مهرداد ميناوند زماني‌که بازيکن تين اشتروم گراتس اتريش بود، مجبور شد مقابل تيم اسرائيلي بازي کند. به‌هرحال باشگاه‌هاي اروپايي در بعضي موارد که به گرفتن نتيجه نياز مبرم دارند، با درخواست بازيکنان ايراني‌شان براي بازي‌نکردن با تيم‌هاي اسرائيلي موافقت نمي‌کنند. در گذشته وحيد هاشميان، علیرضا جهانبخش با مساعدت باشگاه‌هايشان روبه‌رو شدند و در چنين ديدارهایي حضور پيدا نکردند. باشگاه بايرن مونيخ براي اينکه براي هاشميان در سال ٢٠٠٤ مشکلي ايجاد نشود، قبل از بازي اين تيم مقابل مکابي، اعلام کرد مهاجم ايراني‌اش مصدوم است. اشکان دژاگه هم زماني‌که عضو تيم زير ٢١ساله‌های آلمان بود، حاضر نشد مقابل اسرائيل به ميدان برود. اما در مورد آخر پانيونيوس اميد داشت که شکست بازي رفت را جبران کند و به همين دليل از دو بازيکن اصلي تيمش خواست که بازي کنند. اين موضوع حالا يک دردسر بزرگ براي احسان حاج‌صفي و مسعود شجاعي ايجاد کرده است.

کد مطلب: 36038| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۵/۱۴ ۹:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب