کد مطلب: 35879| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۵ ۱۴:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
راه‌اندازی اولین MVNO توسط اپراتور سوم/ تحقق شعار از خزر تا خلیج فارس با 3G رایتل

در مراسم رونمایی از پروژه های رایتل مطرح شد

راه‌اندازی اولین MVNO توسط اپراتور سوم/ تحقق شعار از خزر تا خلیج فارس با 3G رایتل

فن آوری وارتباطات - ایران نیوز 24: مدیرعامل اپراتور سوم از راه‌اندازی اولین MVNO (اپراتور مجازی) در کشور توسط این اپراتور خبر داد.

به گزارش ایران نیوز 24، مجید صدری در مراسم افتتاح پروژه‌های رایتل در راستای فاز سوم شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: از جمله پروژه‌هایی که در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد، تفکیک ترافیک داخل و خارج بود، سامانه گنج انسان، راه‌اندازی اولین MVNO در کشور و ارایه سرویس IPV۶ است.

وی با اشاره به راه‌اندازی اولین MVNO در کشور اظهار کرد: امروز اولین MVNO به صورت رسمی کار خودش را آغاز می کند از جمله اقدامات موثر رایتل است. همچنین به اتمام رساندن تمامی فعالیت‌های مرتبط با فاز اول و راه‌اندازی IPV۶ و راه‌اندازی شبکه توزیع محتوا از دیگر اقدامات مهم در این زمینه محسوب می‌شود. اینکه در راستای شبکه ملی اطلاعات، اطلاعات به صورت امن در اختیار مردم قرار بگیرد، از مهمترین نتایج است.

صدری با ارائه توضیحاتی درباره سامانه گنج انسان بیان کرد: با همکاری وزارت دادگستری با مرجعیت کنوانسیون حمایت از کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شد. این سامانه بانک‌های اطلاعاتی خوبی دارد و مردم با مراجعه به این پورتال می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در بحث‌های حقوق بشری در حوزه کودک و نوجوان از آن کسب کنند.

مدیرعامل اپراتور سوم با اشاره به کاهش تعرفه‌های رایتل اظهار کرد: قیمت مکالمه برای سیم‌کارت‌های دائمی رایتل از ۴۹۹ به ۲۹۹ ریال در تمامی تماس‌ها از درون‌شبکه و برون شبکه رسیده است. همچنین تماس‌های کمتر از یک دقیقه به صورت ثانیه‌ای محاسبه می‌شود. همچنین برای اینکه بتوانیم امکانی را برای مشترکین اعتباری قرار دهیم، آنها با پرداخت یک هزینه ناچیز می‌توانند سیم‌کارت خود را به سیم‌کارت‌های دائمی تبدیل کنند.

ارائه سرویس تامین اجتماعی از سرویس رایتل با کد بیمه

صدری از طرح‌های ویژه رایتل برای بیمه شدگان تامین  اجتماعی به مناسبت روز تامین اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح‌ها طی چند روز آینده اعلام می‌شود.وی ادامه داد: همچنین بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند با کد بیمه سرویس‌های مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیرعامل رایتل افزود: حذف دفترچه بیمه و استفاده از سیم کار رایتل در 2  استان اجرایی شده و تست‌ها در مرحله نهایی شدن هستند.صدری همچنین از عقد تاییدیه بازنگری طرح تجاری و مناسب‌سازی تعهدات مالی تضمینی و ایجاد شرایط لازم برای مشارکت سرمایه‌گذاران در شبکه رایتل با نظر دولت و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت: در این بازنگری مدت پروانه رایتل از 15 سال به 20 سال افزایش یافته است.وی همچنین از تسویه بدهی رایتل به وزارت ارتباطات از محل مطالبات سازمان تامین اجتماعی خبر داد.صدری با اشاره به سراسری شدن نسل 3 و 4 رایتل در کل کشور گفت: با تفاهم با همراه در 1200 شهر سرویس 3G و 750 شهر سرویس LTE رایتل راه‌اندازی شده و شعار از خزر تا خلیج فارس با 3G رایتل به از خزر تا خلیج فارس به LTE تغییر کرد.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز 24، پروژه های فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در رایتل با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، وزیر دادگستری و رییس مرکز ملی فضای مجازی ،بهره برداری شد.
این پروژه ها شامل سامانه ارایه محتوای چند رسانه ای و تلویزیون همراه رایتل ، پرتال گنج انسان ,  تست عملیاتی. و میدانی LTE Advance  ، تفکیک ترافیک ترافیک داخل از خارج ، ارایه سرویس IPV6   و افتتاح نخستین MVNO از پروژه های افتتاح شده امروز رایتل در راستای فاز سوم شبکه ملی اطلاعات است.

 

کد مطلب: 35879| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۵ ۱۴:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب