کد مطلب: 35862| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۴ ۸:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
ادعای رسانه آمریکایی:ساخت کارخانه‌های ایرانی تولید موشک دوربُرد در سوریه + تصویر

ادعای رسانه آمریکایی:ساخت کارخانه‌های ایرانی تولید موشک دوربُرد در سوریه + تصویر

بین الملل - ایران نیوز 24: یک وب سایت آمریکایی به نقل از منابع مطلع اعلام کرد ایران کارخانه‌هایی برای تولید موشک‌های دوربُرد در سوریه تاسیس کرده است.

به گزارش وب سایت روزنامه آمریکایی "Washington Free Beacon" (واشنگتن فری بیکن) مدعی افشاگری علیه ایران شد و اعلام کرد که این خبر را به نقل از منابع مطلع در میان مخالفان دولت سوریه منتشر کرده است.این رسانه آمریکایی اسنادی را نیز منتشر کرده و مدعی شده است که این اسناد تصاویری از موقعیت ساخت این کارخانه‌ها را نشان می‌دهند.هنوز هیچ منبع رسمی در ایران یا سوریه این خبر را تایید نکرده اند.

تصویری که واشنگتن فری بیکن از محل ساخت کارخانه ایرانی تولید موشک در سوریه منتشر کرده است

در این گزارش آمده است: منابع مطلع در میان مخالفان سوری ساخت کارخانه‌های ایرانی تولید موشک در سوریه را افشا کردند. ایران این کارخانه‌ها را با کمک روسیه و کره شمالی ساخته است.این رسانه آمریکایی مدعی شد که مدیریت این کارخانه در حال حاضر با کارشناسان ایرانی است.بر اساس این گزارش: افرادی از مرکز پژوهش‌ها و مطالعات علمی سوریه در ساخت موشک در این کارخانه همکاری می‌کنند.

مرکز پژوهش‌ها و مطالعات علمی سوریه از سوی ایالات متحده آمریکا متهم به ساخت و تولید سلاح شیمیایی برای دولت سوریه و به کار گیری آن از سوی دولت این کشور علیه غیرنظامیان سوری است.مرکز پژوهش رسانه‌ای MEMR آمریکا اعلام کرد کارخانه ایرانی تولید سلاح در سوریه موشک دور بُرد "ام 600" شبیه موشک "فاتح 110" ایرانی تولید می‌کند. بر اساس این ادعا، کارشناسانی از روسیه و کره شمالی در ساخت کارخانه و عملیات تولید موشک در آن نیز با ایران همکاری می‌کنند.پیش از این اسرائیل نسبت به تاسیس کارخانه‌های ایرانی تولید سلاح برای حزب الله در لبنان هشدار داده بود و تهدید به هدف قرار دادن آنها کرده بود.

کد مطلب: 35862| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۴ ۸:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب