کد مطلب: 35781| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۹ ۱۰:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
رونمایی از قلمرو جدید داعش!

رونمایی از قلمرو جدید داعش!

بین الملل - ایران نیوز 24: با وجود بازپس‌گیری شهر موصل، دومین شهر بزرگ عراق هنوز مناطق مهمی در دیگر استان‌های این کشور در تصرف گروه تروریستی داعش قرار داشته و داعشی‌ها از آنجا می‌توانند عملیات‌ را علیه مناطق تحت کنترل نیروهای عراق انجام دهند.

به گزارش الجزیره، از جمله مهم‌ترین مناطقی که هنوز در کنترل این گروه تروریستی قرار دارند و بازپس‌گیری آنها چالشی امنیتی و سیاسی برای نیروهای عراقی محسوب می‌شود، می‌توان به مناطق زیر اشاره کرد؛
 ۱-تلعفر
تلعفر از توابع استان نینوا در حد فاصل موصل در شمال عراق و مرزهای این کشور با سوریه واقع شده است و پیش از اینکه در تابستان ۲۰۱۴ تحت کنترل داعش قرار بگیرد، حدود ۲۰۰ هزار سکنه داشت که غالبا از ترکمان‌های عراق بودند.
 
۲-الحویجه
حویجه در استان کردنشین کرکوک واقع در شمال عراق قرار دارد و مرکز منطقه بزرگی تحت حاکمیت داعش در این استان است.
 
۳-مناطق غرب استان الانبار
داعش کنترل مناطق واقع در طول رودخانه فرات در استان الانبار واقع در غرب عراق را که شامل شهر القائم نزدیک به مرزهای مشترک این کشور با سوریه می‌شود را در کنار شهرهای عنه و راوه در دست دارد.  با وجود اینکه نیروهای عراقی دو شهر بزرگ فلوجه و رمادی در این استان را از کنترل داعش خارج کردند اما هنوز حمایت از مناطق واقع در مرز با سوریه دشوار است.
 
نیروهای عراقی در طول دو سال گذشته موفق شدند برخی از مناطق را از کنترل داعش خارج کنند که شامل سه شهر اصلی و تعدادی شهرک و روستا می‌شوند، با این حال داعش در برخی از این مناطق هنوز حضور داشته و امکان اجرای حملات مکرر را دارد.

کد مطلب: 35781| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۹ ۱۰:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب