کد مطلب: 35755| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۷ ۱۰:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
ازدواج پسر 16 ساله با زنی هفتاد ساله! + تصویر

ازدواج پسر 16 ساله با زنی هفتاد ساله! + تصویر

سیاسی - ایران نیوز 24: پسری نوجوان در اندونزی بر خلاف همه رسوم و قوانین کشور با زنی هفتاد و چند ساله ازدواج کرده است. این خبر پس از آنکه ویدیویی از مراسم ازدواج این دو در شبکه‌های اجتماعی پخش شد، توجه همگان را به خود جلب کرد.

به گزارش بی بی سی، داماد ۱۶ ساله هنوز زیر سن قانونی است اما پس از آنکه این زوج تهدید به خودکشی کردند، مقامات روستا به ازدواج آنها بدون "ثبت عقد رسمی" رضایت دادند. سن قانونی ازدواج در اندونزی برای زنان دست کم ۱۶ و برای مردان ۱۹ سال است.

 طبق گزارش رسانه‌های محلی این زوج در طول مدتی که پسر به خاطر بیماری مالاریا بستری بود و این زن از او مراقبت می‌کرد، به یکدیگر علاقه پیدا کردند. سیک آنی، رئیس روستای سوماترا در جنوب غربی اندونزی به خبرگزاری فرانسه گفت "از آنجایی که پسر هنوز زیر سن قانونی است ما تصمیم گرفتیم که مراسم عروسی را خصوصی برگزار کنیم".

او همچنین گفت مراسمی که روز دوم ژوییه برگزار شد برای جلوگیری "بروز گناه" بین سلامت و روهایا، عروسی که حدودا بین ۷۱ تا ۷۵ سال سن دارد، صورت گرفت. گفته می‌شود پدر داماد سالها پیش درگذشته و مادرش با فردی دیگر ازدواج کرده است.

 این سومین ازدواج روهایا است و از دو ازدواج قبلی خود دارای چند فرزند است. ینی ایزی، یکی از فعالان مرکز بحران زنان در اندونزی که سال‌هاست برای پایان دادن به ازدواج افراد زیر سن فعالیت می‌کند به بی‌بی‌سی گفت که این "مورد کمیابی" است زیرا همیشه این دختران خردسال هستند که بر خلاف میلشان ازدواج می کنند. "اما این پسر نه برای مسائل اقتصادی ازدواج کرده و نه برای مسائل دیگر، بلکه برای آنکه این زن به او عشق می ورزد و توجه می‌کند."

کد مطلب: 35755| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۷ ۱۰:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب