کد مطلب: 35720| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۳ ۹:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
رشد 27.2 درصدي پرونده هاي قصور پزشكي در سال 95/ راه اندازی بانك هويت ژنتيك مجرمین در کشور

رئیس سازمان پزشكي قانوني خبر داد

رشد 27.2 درصدي پرونده هاي قصور پزشكي در سال 95/ راه اندازی بانك هويت ژنتيك مجرمین در کشور

قضایی - ایران نیوز 24: ایران نیوز24: رئیس سازمان پزشكي قانوني كشور، از رشد 27.2 درصدي تعداد پرونده هاي قصور پزشكي در سال 95 خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز 24، دكتر احمد شجاعي با اشاره به بيشترين تخصص هاي مورد شكايت در بحث قصور پزشكي طي سال گذشته تصريح كرد: در سال گذشته جراحي زنان و زايمان و نازايي با يكهزار و 157 مورد (22.7 درصد رشد)، جراحي عمومي با 976 مورد (54.7 درصد رشد)، جراحي ارتوپدي با 731 مورد (21 درصد رشد)، دندانپزشكي با 686 مورد (26.6 درصد رشد) و پزشكان عمومي با 522 مرود (42.6 درصد رشد) به ترتيب بيشترين ميزان شكايات را داشته اند.

دكتر شجاعي با تأكيد بر اينكه تعداد موارد قصور پزشكي بايد در مقايسه با تعداد پزشكان در هر رشته تخصصي و ميزان خدماتي كه ارائه مي كنند مورد توجه قرار گيرد، خاطرنشان كرد: شكايت از پزشكان به طور مستقيم به پزشكي قانوني ارجاع نمي شود بلكه فرد شاكي به مراجع قضايي اعلام شكايت مي كند و پس از آن پرونده براي كارشناسي و بررسي علمي به كميسيون هاي پزشكي قانوني فرستاده مي شود. ضمن آنكه تعداد شكايات علي رغم افزايش با توجه به ميزان خدمات پزشكان بسيار اندك است.

وی با بيان اينكه بيشترين آمار معاينات در پزشكي قانوني مربوط به نزاع است گفت: در سال گذشته تعداد پرونده هاي نزاع 547 هزار و 28 مورد بود كه با وجود كاهش سه درصدي نسبت به سال قبل از آن همچنان در رتبه اول آمار معاينات باليني سازمان قرار مي گيرد. پس از نزاع معاينه مصدومان حوادث رانندگي با 333 هزار و71 نفر بيشترين آمار معاينات باليني است.

بانك هويت ژنتيك امسال در سراسر كشور اجرايي مي شود

رئیس سازمان پزشكي قانوني كشور از اجرايي شدن بانك ژنتيك در تمامي استان هاي كشور و نمونه گيري از گروه هاي متهمين تعيين شده طي سال 1396 خبر داد.دكتر  شجاعی افزود: بر اساس پنجمين جلسه هيات مديره بانك هويت ژنتيك مقرر شد در سال جاري 30 هزار نمونه از گروه هاي مخاطب تعيين شده (زندانيان پرخطر) در سراسر كشور تهيه و پروفايل آن در بانك ژنتيك ذخيره شود كه بر اساس اين تصميم در سال 1396 شاهد اجرايي شدن پروژه بانك اطلاعات هويت ژنتيك در سراسركشور خواهيم بود.

.

کد مطلب: 35720| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۳ ۹:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب