کد مطلب: 35717| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۳ ۱۱:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
جزئیاتی باور نکردنی از زندگی لوکس رهبر کره شمالی + تصاویر

از تغذیه با خاویار ایرانی تا زندگی در 17 کاخ با 30 پیانوی لوکس

جزئیاتی باور نکردنی از زندگی لوکس رهبر کره شمالی + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: کره شمالی کشور مرموزی است، هیچ اطلاعات درست ودقیقی از وضعیت این کشور، سیاستمداران و وضعیت زندگی مردم در دسترس رسانه ها نیست. اما به نظر می رسد رهبر کره شمالی در رفاه کامل به سر می برد و زندگی کاملا لوکسی دارد. این در حالی است که غذای مردم این کشور جیره بندی است.

به گزارش خبرگزاری ها، هواپیمای شخصی، خاویار وارداتی، سیگار طراحی شده و... کیم جونگ اون همه این امکانات را باهم در اختیار دارد.رهبر کره شمالی اما در حالی زندگی لوکس عجیب و غریبی دارد که اغلب مردم کره شمالی برای زنده ماندن می جنگند.در ادامه این گزارش نگاهی داریم به تناقض های تکان دهنده میان زندگی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و مردم کشورش.

مشروبات الکلی وارداتی، هر بطری 8 میلیون تومان

در حالی که مشروبات الکلی محلی در کره شمالی ارزان و در دسترس است اما به نظر می رسد باب طبع کیم نیست، در عوض، بر اساس گزارش ها وی به طور متوسط سالانه 30 میلیون دلار برای واردات مشروبات الکلی به کره شمالی برای حلقه نزدیکان خود صرف می کند.رهبر کره شمالی ترجیح می دهد مشروبات الکلی از برندهای گران قیمت در اختیار داشته باشد تا جایی که قیمت هر بطری از این برند گران قیمت 2 هزار و 145 دلار است.

غذاهای خارجی، واردات خاویار از ایران و خریزه از چین

معروف است که کیم جونگ اون گوشت خوک با کیفیت بسیاربالا را از دانمارک سفارش می دهد، خاویار مصرفی کیم جونگ اون نیز از ایران می رسد، خربزه و گوشت نیز از چین به کره شمالی ارسال می شود. در حالی که رقم دقیق هزینه هایی که برای واردات غذاهای مورد علاقه و مصرفی رهبر کره شمالی و اطرافیانش عنوان نشده است اما این رقم میلیون ها دلار براورد شده است.

این در حالی است که مردم کره شمالی غذای کافی برای خوردن ندارند. مواد غذایی در کره شمالی برای اغلب مردم این کشور جیره بندی شده است.در آگوست سال 2015 به طور مثال، میزان جیره هر نفر در روز تنها 250 گرم غلات بود. پروتین نیز به جز قطعه های کوچک ماهی خشک و یا ماهی مرکب آن هم در فواصل طولانی مدت در سبد غذایی مردم این کشور جایی ندارد و بسیاری از مردم کره شمالی برای تامین غذای خود با ناتوانی مواجه هستند.

سیگارهای طراحی شده با کیف چرم

وقتی که شما میلیونر باشید احتمالا به مغازه سیگار فروشی نمی روید و از پشت باجه تقاضای سیگار نمی کنید، این دقیقا شرایط کیم جونگ اون است که طراحی سیگارهایش را به طراح فرانسوی سپرده است.قیمت هر بسته سیگار طراحی شده کیم جونگ اون 44 دلار است که به همراه کیف چرم و دیگر هزینه ها به 165 دلار می رسد.

قایق بادبانی 200 متری

اغلب مردم هیچ گاه فکر نمی کنند که یک قایق بادبانی داشته باشند اما کیم جون اون مالک یک قایق بادبانی 200 متری است. این قایق بادبانی 8 میلیون دلار ارزش دارد.این در حالی است که مردم کره شمالی حق داشتن گوشی تلفن همراه را ندارند. اغلب مردم کره شمالی حق داشتن تلفن همراه را ندارند. برخی دیگر نیز دسترسی محدودی به خطوط عمومی دارند اما همه تماس ها در این کشور توسط مقامات در کره شمالی بررسی می شوند.

کادوهای گران قیمت برای همسر به ارزش یک سال درآمد کره شمالی!

کیم جونگ اون با ری سول جون در سال 2009 میلادی ازدواج کرد. گفته می شود که رهبر کره شمالی از بودجه عمومی این کشور برای خرید کادوهای گران قیمت برای همسرش استفاده می کند کادوهایی چون کیف دستی با مارک کریستین دیور که ارزش آن 1 هزار و 457 دلار است. قیمت این کیف نزدیک به سرانه هر نفر در کره شمالی است که 1 هزار و 800 دلار است.

سینمای خصوصی لوکس

البته کسی که تا این اندازه پول برای خرید یک کادو برای همسرش مصرف می کند برای دیدن فیلم در تلویزیون روی نیمکت نمی نشیند. کیم جونگ اون صاحب یک سینمای لوکس خصوصی است که 1 هزار نفر ظرفیت دارد و احتمالا صدها هزار دلار هزینه ساخت آن شده است.این در حالی است که اغلب مردم کره شمالی درآمد و امکانات خاص در اختیار ندارند.

پیست اسکی

توسعه پیست اسکی کره شمالی به ارزش35 میلیون دلار می تواند با هدف ساخت صنعت گردشگری این کشور باشد اما حقیقت این است که کیم جونگ اون یکی از طرفداران ورزش است و انتظار می رود از مشارکت کنندگان اصلی در ساخت این پیست باشد.کیم جونگ اون خود این پیست را پیستی بدون عیب و نقص توصیف می کند، این پیست دارای کابین چوبی و رستوران است که 70 کیلومتر از دامنه های کوه را به خود اختصاص داده است.

رهبر کره شمالی، صاحب 17 کاخ و یک جزیره شخصی

پاسخ به این سوال که کیم کجا زندگی می کند، نمی تواند پاسخ ساده ای باشد. به این خاطر که وی 17 کاخ و قصر دارد که در سراسر کره شمالی هستند و حتی یکی از آنها در جزیره وی واقع است و کیم جونگ اون باید برای زندگی یکی از آنها را انتخاب کند.این در حالی است که اغلب مردم کره شمالی مسکن مناسبی برای زندگی ندارند و برای پخت غذا از هیزم استفاده می کنند.

پیانو گران قیمت و مرسدس بنز کیم

معمولان تعداد خیلی کمی از مردم کره شمالی در خانه خود پیانو دارند. کیم دارای مجموعه ای از 30 پیانو است که ارزش آنها به 64 هزار دلار و 451 سنت می رسد و هرکدام از آنها از بهترین مدل های پیانو هستند.کیم جونگ اون صاحب یک مرسدس بنز اس 600 به ارزش 1 میلیون دلار است. وی علاوه بر این صاحب یک فرودگاه و یک زمین گلف شخصی نیز هست.

کد مطلب: 35717| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۳ ۱۱:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب