کد مطلب: 35674| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
 آغاز نخستین جشنواره سراسري ورزشي بازنشستگان کشوري  از 12 تیرماه

آغاز نخستین جشنواره سراسري ورزشي بازنشستگان کشوري از 12 تیرماه

کار و تعاون - ایران نیوز 24: مديرکل امور فرهنگي و اجتماعي صندوق بازنشستگي کشوري از آغاز بکار نخستين جشنواره سراسري ورزشي بازنشستگان کشوري از 12 تیرماه با حضور ۳۱۹ بازنشسته زن و مرد ورزشکار در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز 24، عباس رشیدی،  اظهار داشت: نخستين جشنواره سراسري ورزشي بازنشستگان کشوري از ۱۲ تا ۱۴ تيرماه در ۵ رشته ورزشي دارت، شنا، شطرنج، تيراندازي با تفنگ بادي و تنيس روي ميز در تهران برگزار و ۳۱۹ بازنشسته زن و مرد از ۳۱ استان کشور در اين مسابقات به رقابت مي پردازند.

وی  با يادآوري اينکه مرحله مقدماتي جشنواره ورزشي بازنشستگان کشوري با حضور ۵ هزار ورزشکار در ارديبهشت ماه امسال در سراسر کشور برگزار شد، گفت: در اين مسابقات با اهداي لوح و مدال از نفرات اول تا سوم قدرداني شد و ۳۱۹ نفر نيز به عنوان نفرات اول اين مسابقات براي حضور در مرحله نهايي و سراسري جشنواره ورزشي بازنشستگان به تهران معرفي شدند.رشيدي افزود: از ميان ۳۱۹ نفر ورزشکار، ۱۳۹ نفر زن و ۱۸۰ نفر مرد در اين مسابقات حضور دارند. ميانگين سني ورزشکاران شرکت کننده ۵۷,۵ سال است.

وي ادامه داد: مسن ترين بانوي ورزشکار حاضر در اين جشنواره، متولد ۱۳۱۸ با ۷۸ سال سن از استان اصفهان است که در رشته دارت شرکت کرده و مسن ترين ورزشکار مرد نيز متولد ۱۳۲۰ با ۷۶ سال سن از استان کرمان است که در رشته شطرنج به رقابت مي پردازد.

رشيدي با اشاره به اهداف مهم برگزاري نخستين جشنواره ورزشي بازنشستگان کشوري، اظهار داشت: فرهنگ سازي براي جلوگيري از فقر حرکتي در ميان بازنشستگان، انتقال شادي و نشاط به جامعه با اجراي فعاليت هاي ورزشي بازنشستگان در کل کشور، افزايش اميد به زندگي، ارتقاي وضعيت اجتماعي و توجه به منزلت بازنشستگان از جمله اهداف برگزاري و توسعه جشنواره ورزشي است.

وي همچنين تصريح کرد: براي اشاعه و ترويج فرهنگ نشاط و سلامتي در ميان جامعه بازنشستگان، مشارکت تنگاتنگ رسانه ها با صندوق بازنشستگي کشوري بسيار حياتي است تا اين فرهنگ به تدريج در ميان خانواده ها و جامعه هدف ايجاد شود.

مديرکل امور فرهنگي و اجتماعي صندوق بازنشستگي کشوري، با بيان اينکه در بخش فني اين جشنواره از تخصص و ظرفيت فدراسيون هاي ورزشي مربوطه استفاده شده است، گفت: علاوه بر همکاري فدراسيون ها در بحث هاي کارشناسي، از تيم هاي پزشکي و داوري فدراسيون ها نيز استفاده مي شود.

وي نگاه بلندمدت صندوق بازنشستگي کشوري به ورزش و سلامت بازنشستگان را برگزاري المپياد ورزشي در سال هاي آينده عنوان کرد و افزود: اين نگاه بلندمدت در کنار تعيين شاخص هاي نشاط و سلامتي در ميان جامعه بازنشستگان کشوري توسط دانشگاه ها و مراکز علمي و پژوهشي، مي تواند به گسترش شادابي و اميد به زندگي در ميان بازنشستگان کمک کند.رشيدي با اشاره به هزينه يک هزار ميليارد توماني بيمه تکميلي درمان بازنشستگان کشوري در هر سال، تاکيد کرد: در صورت توسعه و همه گير شدن ورزش در ميان جامعه هدف، قطعا از هزينه هاي درماني اين عزيزان به ميزان چشمگيري کاسته مي شود.

کد مطلب: 35674| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب