کد مطلب: 35621| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۵ ۱۳:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
با موافقت دیوان عالی ؛سفر اتباع 6 کشور اسلامی به آمریکا ممنوع شد

با موافقت دیوان عالی ؛سفر اتباع 6 کشور اسلامی به آمریکا ممنوع شد

بین الملل - ایران نیوز 24: دیوان عالی امریکا به دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور اجازه داد، ممنوعیت 90 روزه در زمینه سفر اتباع شش کشور عمدتا اسلامی را اجرا کند.

به گزارش اسوشیتدپرس از واشنگتن، بدین ترتیب، احکام دادگاه بدوی که جلوی اجرای این ممنوعیت را می گرفت، لغو می شود.تصمیم روز دوشنبه به عنوان یک پیروزی برای ترامپ در بزرگ ترین جنجال حقوقی دوران ریاست جمهوری وی قلمداد می شود.

ترامپ هفته گذشته اعلام کرد این ممنوعیت 72 ساعت پس از موافقت دادگاه، اجرایی خواهد شد.قضات آمریکایی در فصل پاییز استدلال ها درباره این پرونده را استماع خواهند کرد.این تصمیم به معنای آن است که بخش‌هایی از محدودیت‌های اعمال شده از سوی دادگاه‌های پایین‌تر علیه فرمان اجرایی ترامپ برداشته می‌شود.

اين ممنوعيت شامل ٦ كشور با بيشترين جمعيت مسلمان ميشود و وقتي فرد ارتباطي با شخص ياسازمان خاصي در امريكا نداشته باشد شامل اين قانون خواهد شد. تعريف ارتباط رسمي از طرف دادگاه به اين ترتيب است: دانشجوياني كه در دانشگاههاي آمريكا پديرفته شده اند يا افرادي كه براي تصدي يك شغل در شركت هاي ايالات متحده قبول و مشغول به كار شده اند

اين دستور از ٧٢ ساعت آينده اجرايي ميشود و براي مردم ايران، سوريه، يمن، ليبي، سومالي و سودان را براي ٩٠ روز و همه مهاجران را براي ١٢٠ روز قابل اجراست.ترامپ در اولین ماه‌های ریاست جمهوری خود فرمانی را امضا کرد که ورود شهروندان شش کشور ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن را به مدت ۱۲۰ روز به آمریکا ممنوع می‌کرد.

این حکم در چند دادگاه مورد اعتراض قرار گرفت و اجرای آن عملا متوقف شد.اما با تصمیم امروز دیوان عالی تا زمان رسیدگی این دیوان به پرونده در حدود چهار ماه دیگر، اجرای بخش‌هایی از حکم مهاجرتی  ترامپ دوباره آغاز می‌شود.

کد مطلب: 35621| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۵ ۱۳:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب