کد مطلب: 35454| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۲۳ ۱۱:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
لایحه تحریم‌های روسیه به لایحه تحریم‌ها ایران اضافه شد/ رأی‌گیری؛ تا پایان هفته

لایحه تحریم‌های روسیه به لایحه تحریم‌ها ایران اضافه شد/ رأی‌گیری؛ تا پایان هفته

بین الملل - ایران نیوز 24: نمایندگان کنگره به توافق رسیدند تا تحریم‌ها علیه روسیه را به لایحه تحریم‌های برنامه موشکی ایران بیافزایند.

نمایندگان کنگره آمریکا در جلسه‌ای به توافق رسیدند که تحریم‌ها علیه روسیه را در لایحه‌ای شامل کنند که ایران را به بهانه آزمایشات موشک بالستیک تحریم می‌کند.روزنامه آمریکایی «واشنگتن اگزمینر» گزارش کرد، «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات‌های سنا روز دوشنبه به وقت محلی اقدام کنگره برای توافق در خصوص شامل کردن تحریم‌ها علیه روسیه در لایحه تحریم‌های برنامه موشکی ایران را مورد تحسین قرار داد.

شومر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با ساماندهی به تحریم‌های موجود و ملزم کردن کنگره به بازنگری هرگونه تصمیم‌گیری برای کاهش یا لغو تحریم‌ها، تضمین می‌کنیم که آمریکا به تنبیه رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین بخاطر اقدامات بی‌پروا و بی‌ثبات‌کننده‌اش ادامه می‌دهد».وی در ادامه گفت: «این تحریم‌های اضافی در واقع این پیام محکم و از طرف دو حزب آمریکا را به روسیه و هرکشور دیگری که احتمالاً تلاش می‌کند تا در انتخابات ما مداخله کند، القا می‌کند که آنها تنبیه خواهند شد».

سنا آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته برای پیشبرد این اقدام رأی‌گیری کرد. بعد از رأی‌گیری، گروهی از سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه تلاش کردند تا متممی را در خصوص روسیه بعنوان مجازات تلاش این کشور برای مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته آمریکا اضافه کنند.این تحریم‌ها در واقع تحریم‌هایی که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ماه ژانویه علیه 35 دیپلمات روس ساکن در آمریکا وضع کرد را به قانون تغییر می‌دهد.

شومر در این خصوص گفت: «می‌خواهم از همکاران جمهوری‌خواه و دموکرات خود قدردانی کنم که حزب خود را نادیده گرفتند و بهترین اقدام را برای کشور انجام می‌دهند و امیدوارم که این توافق خیلی سریع هم در مجلس نمایندگان و هم سنا به تصویب برسد و به امضای رئیس‌جمهور درآید».بنا بر این گزارش، رأی‌گیری در خصوص این لایحه احتمالاً در همین هفته جاری انجام خواهد گرفت.

کد مطلب: 35454| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۲۳ ۱۱:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب