کد مطلب: 35441| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۲۱ ۹:۶:۱۰| نسخه چاپی
اجرای طرح کارانو در منطقه 11 کلید خورد

با هدف ایجاد شبکه حمایتی و پشتیبانی نوآوری برای کارآفرینان؛

اجرای طرح کارانو در منطقه 11 کلید خورد

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: در ادامه روند برنامه های توسعه کار آفرینی و توانمند سازی جویندگان کار؛ اجرای طرح "کارانو" با همکاری دانشگاه امیر کبیر از سوی شهرداری منطقه 11 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11؛ سید عباس طباطبایی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 در این باره گفت: طرح ویژه "کارانو" با هدف ایجاد شبکه حمایتی، پشتیبانی نوآوری و همچنین ایجاد پل ارتباطی با بازار فروش در داخل و خارج از کشور؛ برای تعداد محدودی از شهروندان با همکاری دانشگاه امیرکبیر تهران اجرا می شود.
وی مخاطبان طرح را 50 نفر از شهروندان صاحبان ایده، صاحبان کسب و کار و متقاضیان اشتغال معرفی کرد که پس از غربالگری اولیه 30 نفر وارد دوره های آموزشی- مشاوره ای طرح می شوند.
طباطبایی در خصوص ویژگی طرح افزود: آن چه اجرای این طرح را متمایز می‌سازد؛ ارایه بسته کاملی از آموزش‌های مهارتی تخصصی خویش فرمایی خلاق و کارآفرینی نوآورانه است. در این طرح افراد ضمن آشنایی با پتانسیل‌های خود؛ توانمندسازی را در حوزه کسب و کار و خویش فرمایی خلاق بر مبنای اصول نوآوری و رقابت پذیری نیز دنبال می‌کنند.
به گفته طباطبایی پشتیبانی ثانویه فعالیت‌های فرد پس از توانمندسازی در قالب خدمات مشاوره‌ای نیز از ویژگی‌های دیگر این طرح است که کسب و کار نوین شکل گرفته را در جهت صحیح هدایت می‌نماید تا کسب و کار ایجاد شده بتواند پایداری لازم را داشته باشد.
او خاطر نشان کرد: توجه به اصول روان شناختی در بسته مشاوره‌ای و همچنین ارزیابی ایده بر اساس شاخص‌های نوآوری از جمله ویژگی‌های اصلی طرح است که متمایز از مشاوره‌های معمول است. این بسته مشاوره‌ای در دو دسته صاحبان ایده و متقاضیان اشتغال می‌تواند هدایت هدفمندی را در آینده شغلی آنها ارایه نماید.
وی ادامه داد: علاوه بر این افراد شبکه پس از گذراندن دوران پشتیبانی خود در قالب بودجه معین شهرداری، می توانند از خدمات جانبی شبکه با هزینه شخصی و تخفیف ویژه نیز بهره‌مند شوند تا اشتغال پایدار آن ها تضمین شود.

کد مطلب: 35441| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۲۱ ۹:۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب