کد مطلب: 35426| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۸ ۸:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
بیش از 90 درصد از کالاهای ارائه شده در شهروند ایرانی ست

بیش از 90 درصد از کالاهای ارائه شده در شهروند ایرانی ست

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: مدیر عامل شرکت شهروند با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از کالاهای ارائه شده در فروشگاه های زنجیره ای شهروند ایرانی است، گفت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی، محدودیت ورود کالای خارجی در فروشگاه های شهروند از یک سال پیش آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهروند، سید اکبر علوی در خصوص کالاهای خارجی ارائه شده در فروشگاه های زنجیره ای شهروند، اظهار داشت: در حال حاضر کالاهای خارجی در گروه پروتئینی و لبنی صفر درصد، گروه خوار و بار 5 درصد و بیشتر اقلام خارجی در گروه کالایی لوازم منزل هستند. در کل کمتر از 10 درصد کالاهای فروشگاه های شهروند خارجی است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه دسته کالا در شهروند ارائه می شود، عنوان کرد: دسته اول کالاهای داخلی با برندهای ملی، دسته دوم کالاهایی با برند خارجی که تولید داخل هستند و یا در کشور مونتاژ می شوند و دسته سوم کالاهای خارجی که مشابه ایرانی ندارند و بیشتر در بخش لوازم منزل، با توجه به درخواست و نیاز شهروندان عرضه می شود.
مدیر عامل شرکت شهروند تبعیت از بازار داخلی را در فروشگاه های شهروند ناگزیر دانست و افزود: شرکت شهروند در راستای خدمت رسانی بیشتر به مشتریان تلاش دارد سبد کاملی از نیازهای مشتریان را فراهم کند، در این راستا با پیگیری نظر سنجی های مشتریان و رصد مداوم بازار کالاهای مورد نیاز مشتریان تامین می شود.
علوی افزود: در فروشگاه های شهروند به هیچ عنوان کالای قاچاق وجود ندارد و تمامی محصولات خارجی پس از بررسی های صورت گرفته در خصوص دارا بودن مجوزهایی مانند برگ سبز گمرکی از مبادی رسمی و قانونی وارد شده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: عرضه محصولات ایرانی در فروشگاه های شهروند همواره نسبت به محصولات خارجی ارجحیت داشته و علاوه بر آن در چیدمان فروشگاهی به گونه ای عمل شده که محصولات ایرانی بیشتر در معرض دید مشتریان قرار داشته باشد، امیدوار هستیم در تولیدات داخلی به نقطه ای برسیم که تمام انتخاب شهروندان کالاهای داخلی باشد.

کد مطلب: 35426| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۸ ۸:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب