کد مطلب: 35415| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۲۰ ۹:۰:۱۰| نسخه چاپی
آمادگی آمریکا برای حمله قریب الوقوع به سوریه /طرح آمریکا و روسیه در سوریه بدون اطلاع ایران

آمادگی آمریکا برای حمله قریب الوقوع به سوریه /طرح آمریکا و روسیه در سوریه بدون اطلاع ایران

بین الملل - ایران نیوز 24: نماینده مجلس فدراتیو روسیه که در گذشته، عضو سازمان اطلاعات این کشور بوده است، گفت، اطلاعاتی دارد که نشان می دهد، واشنگتن آماده عملیاتی گسترده برای سرنگون ساختن بشار اسد رئیس جمهور سوریه است.

ایگور موروزف افزود: این طرح از گذشته مطرح بوده و هدف آن به قدرت رساندن نیروهای هوادار کاخ سفید در دمشق است.وی ادامه داد: آمریکا تلاش دارد با استفاده از نیروی نظامی و حمله به دمشق جهت سرنگونی اسد، قدرت را به نیروهای هم پیمان خود در سوریه واگذار کند

 موروزوف تصریح کرد: واشنگتن به تلاش برنامه ریزی شده اش برای ایجاد بی ثباتی در سوریه و خنثی کردن توافقات آشتی در گفت و گوهای ژنو و آستانه ادامه می دهد؛ امری که نشانه آن حملات ارتش آمریکا به سوریه پس از هر بار پیشرفت در روند صلح است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکاییان اهداف خود را در سوریه مشخص کرده اند. این اهداف در حملات آنان به خاک سوریه مشخص شده است. حمله آتی آنان بسیار شدید خواهد بود و پس از آن، عملیات حمله به دمشق آغاز خواهد شد.موروزوف یادآوری کرد: نیروهای زمینی طرف های مختلف به ویژه آمریکا در خاک اردن مستقر شده اند تا نیروهای معارض مسلح سوری را برای شرکت دادن آنان در این عملیات، بسیج کنند.وی گفت: آمریکا این بار برای اجرای طرحی در سوریه آماده می شود که شامل حمله زمینی همزمان با حملات هوایی به اراضی سوریه است.

آمریکا به دنبال ایجاد منطقه کاهش تنش بدون دخالت ایران

 بنا بر ادعای صورت گرفته از سوی دیپلمات‌های عربی و مقام‌های منطقه، آمریکا و روسیه در حال برگزاری گفت‌وگوهایی مخفیانه برای ایجاد یک منطقه کاهش تنش در جنوب غرب سوریه هستند. خبرگزاری انگلیسی رویترز، به تازگی با طرح ادعایی از مذاکره مخفیانه آمریکا و روسیه برای ایجاد منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه خبر داده است.

 رویترز ضمن پرداختن به این موضوع عنوان می کند، تلاش دو کشور برای ایجاد منطقه کاهش تنش در سوریه ممکن است با مخالفت جدی ایران رو به رو شود. آمادگی آمریکا برای حمله قریب الوقوع به سوریه و سرنگونی بشار اسد/ اعزام 20 هزار نیروهای پاکستانی به قطر/طرح آمریکا و روسیه در سوریه بدون اطلاع ایران

یک دیپلمات ارشد در همین زمینه گفته است: در مذاکرات صورت گرفته بین دو طرف، آمریکایی‌ها پیشنهاد یک منطقه کاهش تنش خارج از فرایند آستانه، بدون ایران و نائبان این کشور را مطرح کرده‌اند.بنا بر این گزارش، نمایندگان ویژه دو طرف (آلکساندر لاورنتیوف از طرف روسیه و مایکل راتنی از طرف آمریکا) و مقام‌های دیگر دو کشور ظرف دو هفته گذشته، دست‌کم دو بار در پایتخت اردن با یکدیگر دیدار کرده‌اند.گفته می‌شود، گفت‌وگوهای صورت گرفته، مذاکراتی مقدماتی برای تعیین خطوط مرزی مربوط به منطقه کاهش تنش در استان درعا واقع در مرز با اردن و قنیطره، در مرز بلندی‌های جولان است.

کد مطلب: 35415| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۲۰ ۹:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب