کد مطلب: 35384| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۶ ۱۸:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
اولتیماتوم 24 ساعته عربستان به قطر برای پذیرش 10 شرط

اولتیماتوم 24 ساعته عربستان به قطر برای پذیرش 10 شرط

بین الملل - ایران نیوز 24: منابع عربی گزارش کردند که مقام های عربستان سعودی ۱۰ شرط را به کویت اعلام کردند که قطر از امشب ۲۴ ساعت برای اجرای آن‌ها فرصت دارد.

شرایط و ضرب الاجل عربستانی ها در دیدار روز سه شنبه شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت که با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در جده مطرح شد.امیر کویت با هدف میانجی گری و حل بحران کنونی میان عربستان و قطر روز سه شنبه در راس هیاتی به جده سفر کرد و پس از دیدار و گفت و گوی چند ساعته با شاه عربستان ، آن کشور را ترک کرد. روزنامه «السیاسه» کویت در شماره امروز خود برخی از این شروط را منتشر کرده است.

بنا بر این گزارش، سلمان پادشاه عربستان این پیشنهادات را در دیدار روز سه‌شنبه‌اش با امیر کویت مطرح کرده و گفته است که قطر باید ظرف 24 ساعت این 10 شرط را اجرا کند.به ادعای این روزنامه، برخی از این شروط عبارتند از:

-  قطع روابط دیپلماتیک با ایران؛

 -  اخراج تمام اعضای حماس از قطر، بلوکه حساب‌های بانکی آن‌ها و ممنوعیت معامله با این افراد؛

- عذرخواهی رسمی از تمام اعضای شورای همکاری به دلیل گزارش‌های الجزیره علیه کشورهای عضو؛

- اعلام پایبندی به میثاق سال 2012 با عربستان در زمان ملک عبدالله

هنوز هیچ منبعی این گزارش را تائید نکرده است.روز دوشنبه شماری از کشورهای عربی به رهبری عربستان، با متهم کردن قطر با حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک خود را به دوحه قطع کردند.«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان روز سه‌شنبه گفت قطر باید از حمایت از حماس و اخوان المسلمین دست بردارد.

کد مطلب: 35384| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۶ ۱۸:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب