کد مطلب: 35371| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۵ ۱۷:۸:۱۰| نسخه چاپی
هجوم مردم در قطر به فروشگاه‌ها /آمادگی ایران برای صادرات مواد غذایی به قطر

هجوم مردم در قطر به فروشگاه‌ها /آمادگی ایران برای صادرات مواد غذایی به قطر

بین الملل - ایران نیوز 24: تارنمای دوحه نیوز نوشت: بسیاری از شهروندان و ساکنان قطری روز دوشنبه پس از اعلام قطع روابط کشورهای عربی، به مراکز خرید و فروشگاه ها برای خرید مواد غذایی هجوم بردند.

مراکز خرید به نسبت روزهای عادی ماه رمضان، مشتریان بیشتری به خود دیدند و قطری ها سبدهای خرید خود را با مقادیر فراوانی شیر، آب، برنج و تخم مرغ انباشته کردند.یکی از خریداران به دوحه نیوز گفت: 'هرگز چینین چیزی ندیده بودم. مردم سبدهایشان را پر از آب و غذا کرده بودند.'

رسانه های اجتماعی مملو از تصاویر قفسه های فروشگاه هایی است که برخی از آنها از مرغ و ماهی و گوشت تازه و منجمد خالی شده اند.قطر برای تامین مواد غذایی و اولیه پروژه های عظیم عمرانی خود وابستگی شدیدی به مرز زمینی با عربستان دارد.به گزارش ایرنا، عربستان و تعدادی از کشورهای هم پیمان آن امروز قطر را متهم به حمایت از تروریسم کرده و روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کردند. اکنون مرزهای هوایی، دریایی و زمینی این کشور با بحرین، امارات متحده عربی و عربستان مسدود شده است.

 

آمادگی ایران برای صادرات مواد غذایی به قطر

رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی گفت: آمادگی داریم انواع محصولات کشاورزی و غذایی را از طریق راه آبی و ۳ بندر ایران به قطر صادر کنیم.

سیدرضا نورانی ، در واکنش به تحریم‌های جدید کشورهای عربی علیه قطر که شامل ارسال مواد غذایی نیز می‌شود، اظهار داشت: تنها راه ارتباط زمینی با قطر از طریق عربستان میسر است و با تشدید تحریم‌ها علیه این کشور ایران نزدیک‌ترین کشور به قطر است که می‌تواند از طریق راه آبی با طی مسافتی 12 ساعته محصولات غذایی را به این کشور صادر کند.

نورانی تصریح کرد:‌ با هماهنگی که با خط کشتیرانی والفجر انجام شده امکان ارسال محصولات از 3 بندر بوشهر، بندرعباس و بندر لنگه از طریق خطوط کشتیرانی ایران به قطر فراهم است.وی به این نکته اشاره کرد که قطر سالانه 4 تا 5 میلیارد دلار انواع مواد غذایی را از کشورهایی همچون عربستان سعودی، مصر و امارات وارد می‌کرد که با تشدید تحریم‌ها اکنون به یکباره با تنش‌هایی مواجه شده تا جایی که از امروز مردم به فروشگاه‌ها برای خرید مایحتاج خود هجوم برده‌‌اند.

 

کد مطلب: 35371| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۵ ۱۷:۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب