کد مطلب: 35362| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۳ ۱۰:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
اقدام تازه ترامپ علیه ایران؛ مدیر ترور عماد مغنیه و شکار بن لادن، مسوول عملیات ایران شد

اقدام تازه ترامپ علیه ایران؛ مدیر ترور عماد مغنیه و شکار بن لادن، مسوول عملیات ایران شد

بین الملل - ایران نیوز 24: دولت آمریکا مرکز اطلاعاتی امنیتی جدیدی برای کار درباره ایران ایجاد کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مرکز جدیدی را برای ایران ایجاد کرده است.وظیفه این مرکز جمع آوری اطلاعات امنیتی درباره ایران و تحلیل و پردازش آنها و انجام عملیات های مربوط به این کشور است.ایجاد این مرکز در راستای اجرای تصمیم دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا درباره هدف گذاری ایران به عنوان اولویت بالا برای جاسوس های آمریکاست.به گفته منابع رسانه ای، این اقدام در چارچوب برنامه کاخ سفید برای بهبود فعالیت های اطلاعاتی امنیتی دولت آمریکاست.این مرکز جدید اطلاعاتی امنیتی در آمریکا قرار است با گردآوری تحلیلگران، کارکنان و کارشناسانی از بخش های مختلف سیا، قدرت آنها را در زمینه های گوناگون به ویژه عملیات های سری و محرمانه درباره ایران افزایش دهد. دولت آمریکا در ماه می گذشته نیز مرکز مشابهی را برای کره شمالی ایجاد کرده بود.سازمان سیا هنوز به صورت رسمی این خبر را اعلام نکرده است.
مدیر شکار بن لادن و ترور عماد مغنیه، مسوول عملیات ایران شد
روزنامه نیویورک تایمز هم به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که سازمان سیا "مایکل دیآندریا" را به عنوان مسوول همه عملیات هایش درباره ایران منصوب کرد.این عضو ارشد سیا به دلیل تسلط بالا به مسائل خاورمیانه و ایران به "آیت الله مایک" یا "شاهزاده سیا" معروف شده است.
 
او از سال 2006 تاکنون مدیر عملیات مبارزه با تروریسم در سیا بود.وی همچنین مدیر عملیات شکار بن لادن رهبر القاعده بود که در عملیات نظامی در سال 2011 در پاکستان کشف و کشته شد.
"
دیآندریا" همچنین برنامه ویژه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین علیه اعضای القاعده در پاکستان و یمن را مدیریت می کرد.
به نوشته نیویورک تایمز، بسیاری از کارکنان سیا "آیت الله مایک" در تضعیف القاعده، نقش محوری داشت.
دیآندریا همچنین مدیر برنامه ترور عماد مغنیه مدیر عملیات خارجی حزب الله لبنان در سال 2008 در سوریه بود. به نوشته نیویورک تایمز، این ترور به وسیله خودروی بمب گذاری شده توسط تیمی از سیا تحت مدیریت مایک و با همکاری موساد اسرائیل انجام شد.علاوه بر این دیآندریا به شکل عمیق در تهیه برنامه بازداشت و بازجویی شدید و استفاده از ابزارهای شکنجه بعد از حمله 11 سپتامبر نقش داشت. این برنامه به عنوان اقدامات غیرانسانی توصیف شده است.نیویورک تایمز اضافه کرد: این انتصاب نشانه ملموسی است که دولت ترامپ به دنبال اجرای برنامه سختگیرانه علیه ایران است.

کد مطلب: 35362| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۳ ۱۰:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب