کد مطلب: 35333| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۰ ۸:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
بازی سیاسی قطری‌ها در دیدار برابر پرسپولیس + تصویر

بازی سیاسی قطری‌ها در دیدار برابر پرسپولیس + تصویر

ایران - ایران نیوز24: هواداران لخویا در بازی برابر پرسپولیس عکسی از پادشاه عربستان و امیر قطر را در کنار یکدیگر قرار دادند تا از نظرشان اتحاد خود را مقابل یک تیم ایرانی نشان دهند!

 این روزها مناقشات سیاسی بین عربستان و قطر بالا گرفته است، بعد از علنی شدن اظهارات ضد سعودی و هم‌چنین انتشار فایل صوتی اخیر امیر قطر این اختلاف‌ها بیش از پیش شده است، در این بین هواداران قطری تصمیم گرفته بودند تا قبل از بازی با پرسپولیس با استفاده از اهرم عربستان سعودی به نوعی جنگ روانی برای بازیکنان پرسپولیس ایجاد کنند.در این راستا هواداران این تیم قطری عکس پادشاه عربستان و امیر قطر را با پس زمینه پرچم‌های کشورهای مقابل روی سکوهای ورزشگاه لخویا قرار دادند تا هم به نوعی تمرکز بازیکنان پرسپولیس را بر هم بزنند و هم از ورزش برای اهداف سیاسی خود استفاده کرده باشند.

فیفا بارها تاکید کرده است که هیچ گونه اقدام سیاسی نباید در ورزشگاه‌ها صورت گیرد چرا که این موضوع خلاف اساسنامه فیفا است و در صورت پیگیری باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال ایران، ممکن است لخویا با محرومیت روبرو شود.در بازی برگشت دو تیم پرسپولیس و لخویا، پرسپولیس ایران موفق شد با یک گل حریف را در خانه‌اش شکست دهد و راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شود. شکستی که این باز به نظر می‌رسد بازی سیاسی قطری‌ها را نیز خنثی کرد.

کد مطلب: 35333| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۰ ۸:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب