کد مطلب: 35314| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۸ ۱۳:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
داعش به فیلیپین رسید + تصاویر

داعش به فیلیپین رسید + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: در پی نبردهای شدید میان ارتش و گروه های وابسته به داعش در فیلیپین که طی شش روز گذشته دست کم یکصد کشته برجای گذاشته است، بیش از دو هزار غیرنظامی روز یکشنبه در یک شهر جنوبی این کشور گرفتار شدند.

نیروهای نظامی فیلیپین به تازگی بر شدت بمباران مواضع نیروهای وابسته به داعش در برخی محله  های ماراوی، مرکز استان لانائو جنوبی در جزیره میندانائو افزوده اند که این امر فشار مضاعف پیکارجویان منتسب به داعش بر مردم عادی و غیرنظامیان را به همراه داشته است.خشونت ها تا آنجا شدت گرفت که رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین ناچار شد روز سه شنبه در مینادانائو، دومین جزیره بزرگ این کشور حکومت نظامی اعلام کند. بخش عمده ای از دویست هزار سکنه ماراوی خانه و کاشانه خود را ترک کرده و از این شهر گریخته اند اما حدود دو هزار نفر در این منطقه از سوی شورشیان به گروگان گرفته شده اند.

نفوذ گروهک های داعشی در میندانائو این جزیره فیلیپینی را با هرج و مرج مواجه کرده است. داعشیان فیلیپینی اینک کنترل کامل شهر ماراوی را در دست دارند و آنرا به پایگاه اصلی خود در کشوری تبدیل کرده اند که اغلب ساکنان آنرا کاتولیک ها تشکیل می دهند.پیوستن جنگجویانی از اندونزی و مالزی که در پاسخ به دعوت داعش به این کارزار پیوسته و دوشادوش داعشیان فیلیپین به نبرد می پردازند راهبرد جدید عملیاتی داعش را تشکیل می دهد. رویترز تصاویری از نبرد ارتش فیلیپین برای بازپس گیری شهر ماراوی را منتشر کرده است.

 

کد مطلب: 35314| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۸ ۱۳:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب