کد مطلب: 35246| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۴ ۱۲:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
راه اندازی سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک سپاه

راه اندازی سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک سپاه

دفاعی ونظامی - ایران نیوز 24:فرمانده نیروی هوافضای سپاه از تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک در ایران توسط سپاه پاسداران خبر داد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده طی سخنانی در جمع مردم دزفول اظهار داشت: طی سال‌های اخیر سومین کارخانجات زیرزمینی تولید موشک در ایران توسط سپاه پاسداران تاسیس شده و ما در کنار صنایع دفاعی وزارت دفاع به توسعه و افزایش توان موشکی ادامه خواهیم داد و اظهارات تجار آمریکایی برای ما هیچ ارزشی ندارد.
وی با اشاره به روند آغاز جنگ توسط ارتش رژیم بعثی گفت: در تمام جنگ‌ها زد و خورد و تبادل آتش طبیعی است اما ما در 40 ماه اول جنگ امکان پاسخگویی متوازن به حملات عراق را نداشتیم.
سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: با تجربه 8 سال جنگ تحمیلی همه فهمیدند که باید روی پای خود بایستیم و نمی‌توان با اتکا به شرق و غرب توان دفاعی تولید کرد.وی با اشاره به نقش فرماندهان شهیدی مانند شهید طهرانی مقدم و کاظمی در مسیر خودکفایی اظهار داشت: این مسیر تا به امروز ادامه دارد و ما توانستیم تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کنیم و از همان روزهای جنگ تحقیقات موشکی شروع شد.
سردار حاجی‌زاده وی با تاکید بر اینکه امنیت ملت ایران خط قرمز نیروهای مسلح چه در ارتش و چه در سپاه است، گفت: ما قدرت موشکی را افزایش می‌دهیم و این طبیعی است که دشمنان ما یعنی آمریکا و اسرائیل از تولید موشک، آزمایش‌های موشکی و نشان دادن شهرهای موشکی ما ناراحت و عصبی باشند چرا که می‌خواهند ملت ایران همیشه در موضع ضعف باشد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران دشمن اصلی ملت و نظام ایران را آمریکا معرفی کرد و افزود: ما هیچگاه یادمان نمی‌رود که آمریکا از رژیم بعث در جنگ با ایران حمایت کرد،‌ هواپیمای مسافربری ما را را مورد هدف قرار داد،‌از منافقین حمایت کرد، پدیدآورنده داعش است و عامل جنگ در سوریه،‌یمن و عراق.
سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: ما به عنوان نیروهای مسلح هیچگاه اجازه نمی‌دهیم حوادث دلخراشی مثل حمله ارتش رژیم بعث به ایران مجدد تکرار شود. ما توان دفاعی را قدم به قدم و پله به پله جلو می‌بریم باز همینجا اعلام می‌کنم که طی سال‌های اخیر سومین کارخانجات زیر زمینی تولید موشک در ایران توسط سپاه تاسیس شده است.
وی گفت: ما در کنار صنایع دفاعی وزارت دفاع به توسعه توان موشکی ادامه خواهیم داد و ترس‌های تجار امریکایی برای ما هیچ ارزشی ندارد.فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران اضافه کرد: در آینده اولین موشک بالستیک زمین به زمین بعدی که ساخته شود به نام «دزفول» نامگذاری خواهد شد و ما سعی می‌کنیم موضع این شهر را از تجهیزات موشکی غنی کنیم.
سردار حاجی‌زاده همچنین با اشاره به موضوع خرید تجهیزات نظامی اخیر توسط عربستان از آمریکا خاطرنشان کرد: این موضوع به هیچ عنوان ما را ناراحت نمی‌‌کند و مطمئنیم در آینده همین تجهیزات علیه رژیم صهیونیستی به کار گرفته خواهد شد.

کد مطلب: 35246| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۴ ۱۲:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب