کد مطلب: 35218| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱ ۹:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد در سراسر کشور اعلام شد

برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد در سراسر کشور اعلام شد

دفاعی ونظامی - ایران نیوز 24: رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس از برگزاری بیش از 500 برنامه اصلی در سالروز آزادسازی خرمشهر در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایران نیوز 24، سردار بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌وپنجمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر با  تشریح برنامه‌های این ستاد گفت: عملیات الی بیت‌المقدس در معادلات نظامی و جهانی موثر بوده است و ما در آن توانستیم «می‌توانیم» را به جهانیان ثابت کنیم و دنیا به این باور رسید که صدام شکست‌پذیر است و ایران روز به روز قوت می‌گیرد. آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ ما به شمار می‌رود و به همین دلیل در تقویم‌ها روز سوم خردادماه را روز «مقاومت، ایثار و پیروزی» نام نهاده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون که نظام جمهوری اسلامی ایران سربلند است همان اهداف و نیت‌های آزادسازی خرمشهر را دنبال می‌کند و جا دارد از شهدای انقلاب اسلامی،دفاع مقدس و مدافعان حرم نیز یادی شود. برای همین در سالروز آزادسازی خرمشهر 500 برنامه اصلی در سراسر کشور برگزار خواهد شد. شعار محوری تمام برنامه‌های سال 96 «من انقلابی‌ام» است. مسئله مهمی که در دفاع مقدس باید به آن اشاره کرد این است که دفاع مقدس موجب وحدت و همدلی همه جناح‌ها،احزاب و اقلیت‌ها شده است.
کارگر یادآور شد:برنامه‌های گرامیداشت سی‌وپنجمین سالروز آزادسازی خرمشهر از فردا دوم خردادماه آغاز و در روز جمعه پنجم خردادماه پایان خواهد یافت، به ترتیب «سلحشوری، پایمردی و ایثارگری و مدافعین حرم»،«روز مقاومت، ایثار و پیروزی»،«روز دزفول،روز مقاومت و پایداری» و «ولایتمداری،وحدت و معنویت» عناوین روزها را به خود اختصاص داده‌اند. تمامی نهادهای کشوری و لشکری برنامه‌هایی برای این روزها ترتیب داده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به حضور فرماندهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، برپایی نمایشگاه‌های عکس و کتاب دفاع مقدس اشاره کرد.
وی افزود: همچنین 185 برنامه برای بزرگداشت شهدا، 15 شب شعر، 25 نشست تخصصی، رونمایی از 219 عنوان کتاب، تولید 10 فیلم مستند، برگزاری نخستین کنگره سرود، ترانه و تصنیف‌های دفاع مقدس، برگزاری نشست گفتمان موسیقی در دفاع مقدس، برگزاری نشست بانوان و دفاع مقدس، تجلیل از پیشکسوتان حماسه‌ساز نیز از دیگر برنامه‌های این روزها هستند.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یادآور شد: بنابر اعلام بنیاد شهید حدود 1000 نفر از خانواده‌های شهدا نیز در کنگره‌ای با حضور رئیس جمهور حضور خواهند یافت.کارگر در رابطه با ممیزی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس نیز گفت: انجام ممیزی آثار چاپ شده پیرامون دفاع مقدس تنها بر عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است. اما بعضا برخی از انتشاراتی‌ها کتاب‌هایی را ممکن است به چاپ برسانند که ما در حد توانمان از آن جلوگیری خواهیم کرد. نحوه حمایت ما از چاپ سالانه 30 عنوان کتاب از سوی مراکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌ها نیز به صورت مشارکتی یا در اختیار گذاشتن آمار، اسناد و محتویات مورد نیاز نویسندگان خواهد بود.وی یادآور شد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نیز آماده شده است و بنا داریم که در ایام سوم خرداد آن را افتتاح کنیم.

کد مطلب: 35218| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱ ۹:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب