کد مطلب: 35207| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۳۱ ۱۱:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
پیروزی روحانی یک خبر «بد» برای ترامپ و متحدان عربی‌اش/وحشت سعودی‌ها از انتخابات ایران

ایندیپندنت گزارش داد

پیروزی روحانی یک خبر «بد» برای ترامپ و متحدان عربی‌اش/وحشت سعودی‌ها از انتخابات ایران

بین الملل - ایران نیوز 24: روزنامه ایندیپندنت در واکنش به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت:سعودی ها وحشت زده شده اند که نسبت قابل توجهی از ایرانیان در انتخابات آزادی پیروز شدند که هیچ یک از 50 دیکتاتور عربی که برای دیدار با ترامپ در ریاض جمع شده اند جرات برگزاری انتخابات مشابهی را ندارند.

این یک پیروزی خوب برای نظام ایران و جمعیت قابل توجه جوان آن است، و پیروزی بدی برای ترامپ محسوب می شود.مردی که توافق هسته ای ایران با غرب را امضا کرد، مردی که تلاش کرد در قبال محدودیت های هسته ای تحریم های اقتصادی را کنار بزند، کسی که به جامعه مدنی معتقد است، با کسب 57 درصد از آراء و کسب حمایت 23 میلیون از 41 میلیون ایرانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شد.

اما انتخابات ایران چه پیامی برای کنگره دیکتاتورهایی که برای دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ریاض گردهم آمده اند خواهد داشت؟ به جز کشورهای لبنان، تونس و پاکستان تقریبا همه رهبران اسلامی که در عربستان سعودی گردهم آمده اند  دموکراسی را یک شوخی و یک نمایش مسخره می دانند.

این رهبران مسلمان در عربستان هستند تا عطش عربستان سنی برای جنگ علیه ایران شیعه و متحدانش را تشویق کنند. به همین خاطر است که عربستان سعودی از پیروزی ایرانیان در انتخابات ازاد وحشت زده است، انتخاباتی که هیچ یک از 50 دیکتاتوری جمع شده در نشست ریاض جرات برگزاری آن را نیز ندارند.

ایندیپندنت در ادامه گزارش خود می نویسد: همه چیز به نوع پاسخ روحانی به نظام احمق ترامپ و تمایل وی برای حمایت از به راه افتادن جنگ سنی ها علیه ایران، متحدان و دوستانش بستگی دارد. روحانی نیز باید دعا کند که پاسخ ایران سیاسی باشد. روحانی مشارکت 70 درصدی مردم در انتخابات را دارد و این در حالی است که در آمریکا تنها 58 درصد از مردم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند. انتخاباتی که به پیروزی ترامپ در برابر کلینتون منجر شد. ایرانی ها مردم سیاسی هستند و انتخابات ریاست جمهوری خود را جدی می‌گیرند حتی اگر تنها 6 نفر از یک هزارو  600 نامزد انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تایید صلاحیت شود.

کد مطلب: 35207| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۳۱ ۱۱:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب