کد مطلب: 35134| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۵ ۱۸:۵:۱۰| نسخه چاپی
 از مدیر جهادی تا وزیر لوله‌سازی؛  واکنش‌ها به خبر انصراف قالیباف

از مدیر جهادی تا وزیر لوله‌سازی؛ واکنش‌ها به خبر انصراف قالیباف

سیاسی - ایران نیوز 24: محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ساعتی پیش با صدور بیانیه‌ای از ادامه رقابت در انتخابات انصراف داد و اعلام کرد که تمام ظرفیت و حمایت خود را برای ابراهیم رییسی قرار می‌دهد.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: "روزی که علی رغم مصالح شخصی، تصمیم گرفتم وارد صحنه انتخابات شوم، می دانستم با چه شرایط سخت و خطرناکی روبرو خواهم شد؛ چرا که روشن بود برای تغییر اساسی وضع موجود، راهی نیست جز مبارزه با 4 درصدی هایی که در سالهایی طولانی، توانسته اند بر شریان های اقتصادی و سیاسی کشور مسلط شوند و نه تنها اقدامی برای حل مهمترین معضلات روز اقتصادی و اجتماعی نکنند، بلکه روز به روز با ترجیح منافع خود و بی قانونی های گسترده، بر این بحران ها، به ویژه بر بحران رکود و بیکاری دامن بزنند." در انتهای بیانیه قالیباف آمده است: "مبارزه تازه آغاز شده است و تا ریشه کنی کامل فساد و ناکارآمدی، باید جان و آبروی خود را نیز بی چشمداشت فدا کرد."

تشکر رئیسی از قالیباف

پس از اعلام انصراف قالیباف رئیسی که به شیراز سفر کرده بود، در جمع مردم از قالیباف تشکر کرد. او در واکنش به شعارهای تشکر از قالیباف، گفت: من از ایشان تشکر می‌کنم، کارشان انقلابی  بود؛ وضعیت کشور را من و آقای قالیباف می‌بینیم، رکود در این کشور رکورد زده استدر همین حال یوسف پور آذری رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در استان اردبیل گفت: طی تماسی از ستاد مرکزی قالیباف در تهران اعلام شد سفر قالیباف به اردبیل امروز انجام نخواهد شد. علت لغو شدن این سفر انصراف آقای قالیباف به نفع حجت الاسلام رئیسی بوده است.

 اما خبر انصراف قالیباف بی شک داغ‌ترین خبر انتخاباتی امروز بود. پس از اعلام این خبر موجی از واکنش‌ها در شبکه‌های مجازی و سایت‌های اینترنتی به راه افتاد. در این بین شخصیت سیاسی نیز به این خبر واکنش نشان دادند.

 باهنر و تمجید از مدیر جهادی

محمد رضا باهنر یکی از نخستین کسانی بود که به انصراف قالیباف واکنش نشان داد او قالیباف را یک مدیر جهادی خواند. محمدرضا باهنر در گفتگویی کوتاه گفت: قالیباف هم یک مدیر جهادی است و هم با انصراف خود، یک کار جهادی برای موفقیت نیروهای انقلاب کرد. والعاقبه

 آشنا و تفسیر قابل تامل

حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی در واکنش به انصراف قالیباف نوشته است: «شمع ريخته‌ای نذر امام‌زاده‌ای شد. آبروی رفته‌ای فدای آينده‌ای مبهم شد ولی معادله‌ای چند مجهولی حل شد؛ عمل انقلابی يعنی يا معاون اولی يا نايب توليتی
 
قالیباف، تتلو را ناامید کرد

امیر تتلو خواننده رپ نیز یکی دیگر از کسانی بود که بلافاصله به خبر انصراف قالیباف واکنش نشان داد. او در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "من انتخابم آقاى قالیباف بود و با اینکه همه چیزم و حتى پیج اینستامو از دست دادم، هنوزم به نظر ایشون احترام میزارم و رأى بنده با وجود نداشتن اطلاعات کافى "جناب آقاى رئیسى" هستند!! با نهایت احترامم براى جناب آقاى روحانى و با ذکر این مطلب که هر یک از کاندیداها انتخاب شدند، بنده به نظر مردم احترام میزارم و نوکری کاندیداى منتخب رو می‌کنم!! هر کسى که مردم خواستند و هر کسى که خدا خواست... .   

  واکنش مسئول تبلیغاتی ستاد محمدباقر قالیباف

محمد هاشمی: قالیباف خودش را سوزاند

محمد هاشمی معتقد است که کناره گیری قالیباف به نفع رئیسی تنها به دلیل جلوگیری از رسوایی بیشتر است و او رأیی نداشت.

محمد هاشمی تاکید کرد: آقای قالیباف رایی نداشت که با انصرافش به سبد آقای رئیسی ریخته شود. سبد رای آقای قالیباف، رئیسی و اصولگرایان یکی است. دو سبد رای نداشتند که حال بگوییم اتفاقی می افتد. متاسفانه آقای قالیباف خودش را خراب کرد و خودش را سوزاند. چون آقای قالیباف در دو مناظره آخر خیلی بد ظاهر شد و چهره بسیار بدی از خود ترسیم کرد کنار رفت. ایشان با بداخلاقی زیادی کرد و از امکانات شهرداری هم سو استفاده کرد. بر اساس نظرسنجی ها، آقای قالیباف ریزش رای زیادی داشت. بنابراین برای اینکه از رسوایی بیشتر جلوگیری کند، کناره گیری کرد. (متن کامل سخنان محمد هاشمی را اینجا بخوانید)

 پیام منصور ارضی پس از کناره گیری قالیباف

حاج منصور ارضی پس از کناره گیری قالیباف به نفع رئیسی با صدور پیامی از وی تقدیر کرد.متن این پیام به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

آنچه امروز روی داد یعنی کناره گیری جناب آقای محمد باقر قالیباف به نفع حجت الاسلام دکتر سید ابراهیم رئیسی نشان دهنده مردانگی ، غیرت و از خود گذشتگی ایشان بود.بدینوسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را از این اقدام انقلابی و ائتلاف خجسته اعلام می دارم و امید دارم همه نیروهای انقلاب از جمله آقای قالیباف در دولت کار و کرامت به کارگیری شوند. سعادت مردم عزیز ایران را از خداوند مسئلت دارم.

 

 

 

کد مطلب: 35134| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۵ ۱۸:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب