کد مطلب: 35114| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۳ ۸:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
جنجال شاهزاده اماراتی و هفت دخترش در بروکسل +تصویـر

جنجال شاهزاده اماراتی و هفت دخترش در بروکسل +تصویـر

بین الملل - ایران نیوز 24: هشت عضو خاندان حاکم در امارات به اتهام رفتار غیرانسانی با خدمتکاران و قاچاق انسان در بلژیک در دادگاه حاضر شده‌اند.

به گزارش پرس‌تی‌وی؛ شیخه حمده آل نهیان، شاهزاده اماراتی، به همراه هفت دخترش روز جمعه در آخرین جلسه دادرسی این پرونده – که احتمالاً تبعات ناخوشایندی را برای آنها به همراه دارد – در دادگاهی در بروکسل، پایتخت بلژیک حضور یافتند.هدف محاکمه اعضای خاندان حاکم امارات این است که مشخص شود آیا آنها در مدت زمان اقامت خود در هتل لوکس کنراد در سال ۲۰۰۸ با خدمتکاران خود بدرفتاری کرده‌اند یا خیر. پلیس بعد از گزارش یکی از خدمتکاران که موفق به فرار از هتل کنراد شده بود، وارد عمل شد و از این هتل بازرسی کرد.گزارش‌ها حاکی از آن است که این افراد حدود ۲۰ نفر را به طور ۲۴ ساعته به خدمت گرفته بودند، اما دستمزد بسیار ناچیزی به آنها پرداخت می‌کردند، اجازه خوابیدن روی تخت را به آنها نمی‌دانند و خدمتکاران را به خوردن باقیمانده غذای خود وادار می‌کردند.

اعضای خاندان حاکم امارات به دلیل این نوع برخورد با اتهام رفتار «غیرانسانی» مواجهند.آنها همپنین به دلیل عدم اخذ ویزا برای خدمتکاران خود با اتهام قاچاق انسان نیز روبرو هستند. این پرونده ۱۵ شاکی دارد و احتمالاً تا قبل از سپتامبر حکمی صادر نشود.خاندان آل نهیان بر امیرنشین ابوظبی حاکم است و از خاندان‌های پر نفوذ در امارات و ثروتمند در جهان به شمار می‌رود.

 وکیل این هشت نفر می‌گوید حریم خصوصی این افراد نقض شده است.اعضای خانواده‌های سلطنتی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس سابقه‌ای طولانی در ارتکاب جرائم و اعمال زننده دارند. به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی‌میل، ماجد بن عبدالله بی عبدالعزیز آل‌سعود، یک شاهزاده سعودی، در اکتبر ۲۰۱۵ به برقراری رابطه جنسی با یک دستیار مرد، استعمال کوکائین، تعرض به یک خدمتکار و تهدید به کشتن خدمتکاران زن متهم شده بود.عبدالمحسن بن ولید بن عبدالعزیز آل‌سعود، شاهزاده دیگر سعودی، نیز در نوامبر ۲۰۱۵ با دو تن مواد مخدر دستگیر در بیروت، پایتخت لبنان، دستگیر و به خاطر قاچاق مواد مخدر مجرم شناخته شد.

کد مطلب: 35114| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۳ ۸:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب