کد مطلب: 35091| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۳ ۹:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
افزايش سرمايه چادرملو به 35 هزار میلیارد ریال

افزايش سرمايه چادرملو به 35 هزار میلیارد ریال

صنایع و بازرگانی و معدن - ایران نیوز 24: رئيس اداره امور سهام شركت معدني و صنعتي چادرملو از صدور مجوز افزایش سرمایه چادرملو از سوی سازمان بورس اوراق بهادار تهران خبر داد و گفت: طی 2 ماه آینده سرمایه شرکت معدنی صنعتی چادرملو از مبلغ 28 هزارو 215 میلیارد ریال به 35 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

امیر غلامی  با بیان اینکه افزایش سرمایه چادرملو، درمجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام این شرکت در فروردین ماه سال 1395 به تصویب سهامداران رسیده است ،افزود: این افزایش سرمایه در دو مرحله، ابتدا  از   17 هزار و 100 میلیارد ریال به 28  هزارو 215  میلیارد ریال در سال گذشته  انجام شد  و امسال نیز در مرحلۀ دوّم ، از مبلغ 28 هزارو 215 میلیارد ریال به 35 هزار میلیارد ریال  از محل مطالبات و آوردۀ نقدی سهامداران محقق می شود.

رئيس اداره امور سهام و مجامع  شركت معدني و صنعتي چادرملو همچنین با اشاره به سود 231 ریالی هر سهم چادرملو در سال 95 تصریح کرد : تصمیم گیری در خصوص نحوه تقسیم این سود، در مجمع عمومی عادی اين شركت که در اوایل تير ماه امسال برگزار می شود صورت خواهد گرفت .

غلامی درباره ارائه گزارشات به كدال، گفت: مشكلي كه گزارش فعاليت هاي دوره اي ارائه شده به كدال دارند این است كه گزارش توليد و فروش در يك زمان ارائه مي شود. در حالیکه اين گزارش ها بايد زماني ارائه شوند كه شركت ها فاكتور نهايي را داشته باشند تا بتوانند گزارش فروش را منتشر كنند .وي تصریح کرد : فاصله زمانی اندک 1 تا 2 روز برای اعلام گزارش تولید و فروش منطقی نیست و باید حداقل 10 روز زمان برای ارائه گزارش دقیق و کامل  از تولید و فروش در نظر گرفته شود.

امير غلامي در خصوص نقش نمايشگاه بورس، بانك و بيمه، در اطلاع رسانی به فعالان بازار سرمایه گفت : این نمایشگاهها می تواند محمل مناسبی برای ارائه عملکرد شرکت های بورسی به سهامداران حقیقی و حقوقی و آحاد علاقمندان باشد . بنابر این حضور شرکت های بزرگ در اینگونه نمایشگاهها تاثیر مثبتی در شفاف سازی فعالیت ها و آگاهی بخشی به جامعه دارد .وي اظهار امیدواری کرد،  انتخاب زمان مناسبتر برای برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه موجب استقبال بیشتر شرکت های بزرگ بورسی از نمايشگاه شود.

کد مطلب: 35091| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۳ ۹:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب