کد مطلب: 35083| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۲ ۲۱:۵:۱۰| نسخه چاپی
آخرین میخ اصلاحات بر تابوت اصولگرایان

شبی تلخ برای قالیباف و رییسی؛

آخرین میخ اصلاحات بر تابوت اصولگرایان

سیاسی - ایران نیوز 24: با پایان سومین و آخرین مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، میزان تاثیر پذیری سخنان آنها در بین مردم و افکار عمومی مشخص تر شد.

پس از پایان این مناظرات و بررسی دیدگاه های نامزدها و مهارت آنها در اداره مناظره همان طور که پیش بینی می شد، حسن روحانی با لحن متین و آرام و با بیان منطقی مسائل توانست بیشترین تاثیر را بر مخاطبان تلویزیونی خود بگذارد.اگر چه هیچکس منکر کمبودها و نارسایی های کشور نیست، با این حال حملات غیر منصفانه منتقدان دولت به روحانی و جهانگیری بیش از آنکه به ضرر آنها تمام شود، به نفعشان شد تا چهره واقعی برخی کاندیداها در اذهان عمومی بیشتر روشن شود

عصر امروز هنگامی که قالیباف مانند سلفش احمدی نژاد آغاز گر حملات شدید علیه روحانی شد، هرگز تصور نمی کرد که یک بار دیگر از شیخ دیپلمات رو دست بخورد.اوج اظهارات روحانی زمانی بود که در پایان مناظره خطاب به قالیباف گفت : اگر در سال ۸۴ مردانگی من نبود،شما امروز اینجا نبودید.آقای قالیباف! شما می گفتید من دانشجویان را لوله می کنم! اگر قدرت دست شما بود معلوم نبود چه اتفاقات ناگوار دیگری رخ می داد و الان دانشگاه های ما پر لوله بود.

روحانی که میخ آخر را بر تابوت مدعیان خدمت کوبید، سپس خطاب به رییسی هم گفت: شما قاضی هستید اما به خاطر خدا امام رضا را را جناحی نکنید و از او برای اهداف سیاسی بهره برداری نکنید.وی افزود: شما می توانید با علما برخورد کنید و اقداماتی از این قبیل…اما من با ملت ایران عهدی بستم و به آن پایبند هستم.

سختان پایانی روحانی اگر چه طوفانی از احساس و مردانگی به پا کرد، در عین حال نشان داد که هنوز دود از کنده بلند می شود.وی ثابت کرد که هنوز مرد شماره یک مناظره هاست و مدعیان خدمت که فقط تهمت زده و تخریب می کنند،جایی در منطق و اخلاق ندارند.این مناظره نشان داد عیار واقعی خدمت نزد کیست و رقبای دولت هر چه تا امروز کوبیدند، به در بسته بوده است.

جهانگیری و روحانی هر چند مصون از خطا و اشتباه نیستند، اما با اقتدار توانستند جلوی مدعیان خدمت را سد کنند.امروز و امشب در تاریخ سیاسی ایران روز و شبی فراموش ناشدنی خواهد بود، زیرا دولت تدبیر و امیدآخرین میخ را بر تابوت اصولگرایانی کوبید که از سیاست فقط هجمه و تخریب را بلدند.اما بعد از انتخابات هفته آینده امیدواریم پس از انتخاب رییس جمهور منتخب شکست خوردگان به خود آمده و راه دیگری در برابر مردم پیش بگیرند تا بیش از این نزد آنها شرمنده نباشند.

شهراد اثنی عشری

کد مطلب: 35083| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۲ ۲۱:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب