کد مطلب: 35052| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۹ ۱۸:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
تکذیب حمایت آیات‌ امینی و جوادی آملی از رئیسی

تکذیب حمایت آیات‌ امینی و جوادی آملی از رئیسی

سیاسی - ایران نیوز24: آیات عظام جوادی آملی و امینی خبر حمایتشان از رئیسی را تکذیب کردند.

دفتر آیت‌الله جوادی آملی با صدور اطلاعیه‌ای، حمایت وی از هریک از کاندیداهای ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

 در بخشی از اطلاعیه دفتر آیت‌الله جوادی آملی آمده است:

به اطلاع عموم مردم متدین و فهیم می‌رساند، آیت‌الله جوادی آملی ضمن دعوت از آحاد ملت بزرگ ایران برای حضور پرشور، حماسی و عاقلانه در انتخابات پیشِ رو، در خصوص هیچ یک از کاندیداهای محترم انتخاباتی اظهار نظری نداشته و ندارد.

همچنین بدین وسیله اعلام می‌دارد این مرجع تقلید با توجه به مشغله‌های علمی گسترده، سالیان متمادی است که در «جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» عضویت نداشته و در جلسات آن شرکت نمی‌کند، لذا هرگونه صدور اطلاعیه مبنی بر حمایت وی از کاندیدای خاص مورد تأیید نمی‌باشد.در پایان متذکر می‌شود کلیه اخبار و اطلاعات پیرامون آیت‌الله جوادی آملی تنها از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد اسراء به آگاهی می‌رسد و تنها اخبار منعکس شده در این سایت مورد تأیید است.

همچنین فرزند آیت الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز اعلام کرد: آیت الله امینی در مورد حمایت از نامزد خاصی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم هنوز اعلام موضع نکرده است.سعید امینی خاطرنشان کرد: به تازگی لیستی تحت عنوان حمایت اعضای جامعه مدرسین از یک نامزد در انتخابات پیش رو در فضای مجازی ارائه شده که نام آیت الله امینی در آن بود که مورد تایید نیست.

وی تصریح کرد: آیت الله امینی خود از بنیانگذاران جامعه مدرسین بوده ولی هم اکنون عضو این جامعه نیستند و در جلسات آن شرکت نمی کنند. وی یادآورشد: رسانه و فعالان فضای مجازی اخبار مربوط به آیت الله امینی را از دفتر وی پیگیری کنند. انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در 29 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

کد مطلب: 35052| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۹ ۱۸:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب